Norská legenda Petter Northug pojede Benzina Sprint v rámci Jizerské 50

Do České republiky míří jedna z největších ikon běžeckého lyžování a podle mnohých možná ta úplně největší. Petter Northug, bývalý norský reprezentant, dvojnásobný olympijský vítěz a třináctinásobný mistr světa se zúčastní pátečních sprinterských závodů Benzina na 53. ročníku ČEZ Jizerské 50.

Petter Jr Northug of Norway skis on his way to the gold medal during the Cross Country men’s 15km Individual Free Technique competition at the Nordic Ski World Championships in the northern mountain resort of Tesero in Val di Fiemme February 27, 2013. REUTERS/Giampiero Sposito (ITALY – Tags: SPORT SKIING)

„V rámci seriálu Ski Classics to bude můj letošní druhý závod, pak už mě čeká jen švédský Vasův běh,“ říká na úvod čtyřnásobný medailista z Olympijských her v kanadském Vancouveru. Do Česka zamíří ve čtvrtek 6. února, o den později se postaví na start Benzina Sprintu.

„Je pro mě velkou motivací zazávodit si na specifické trati v Jizerských horách, kterou musím nejdříve trochu poznat. I proto vyrážím o den dříve, i když se závody Benzina Sprintu jedou až v pátek večer,“ pokračuje vítěz Tour de Ski z roku 2015.

„Těší nás, že se díky navýšení odměn podařilo získat na Benzina Sprint legendárního Pettera Northuga. Čeští fanoušci tak budou mít jedinečnou šanci vidět v akci jednu z největších osobností lyžařského světa. Jeho účast je tou nejlepší pozvánkou na páteční Benzina Sprint,“ říká Marcin Stefaniak, ředitel marketingu Benziny.

Kdo všechno mu bude soupeře zatím není jasné. Co se ale ví, jsou prize money?, které byly oproti předchozím ročníkům významně navýšeny díky titulárnímu partnerovi Benzina.

Odměny pro vítěze Benzina Sprintu shodné pro muže i ženy

  1. místo 100 000 Kč
  2. místo   50 000 Kč
  3. místo   30 000 Kč
  4. místo   20 000 Kč
  5. místo   15 000 Kč
  6. místo   10 000 Kč

Protože přesná výše odměn je zveřejněna až nyní a registrace do závodů 53. ČEZ Jizerské 50 končí již tuto neděli 26. ledna, rozhodli se pořadatelé možnost přihlášení do Benzina Sprintu prodloužit do pondělí 3. února, a to na webu https://www.sportid.cz/. Více informací o 53. ročníku závodu najdete na www.jiz50.cz.

Richard Valoušek Senior PR Manager, Raul s.r.o