Lamin Jawo přestupuje do Zlína

Čtyřiadvacetiletý útočník Lamin Jawo podepsal tříletou smlouvu s prvoligovým Fastavem Zlín. Gambijský hroťák tak po roce opustil Jihlavu a naplnil tak svůj záměr učinit další krok ve své fotbalové kariéře.

„Lamin během ročního působení v FC Vysočina potvrdil svůj potenciál a perspektivu. Přestoupil k nám jako volný hráč s touhou prosadit se v českém fotbale. I proto výrazně slevil ze svých finančních podmínek, na které byl zvyklý z Itálie. Díky své komunikativnosti a inteligenci rychle zapadl mezi své spoluhráče. Po půlroční aklimatizaci začal splácet naši důvěru na hřišti, za což vděčí píli a trpělivosti. Na podzim nám už hodně pomohl. Přestupem za dobrou nabídkou do Zlína se naplnil oboustranně prospěšný projekt, za nímž do Jihlavy zamířil. Přejeme mu v novém působišti mnoho úspěchů. Nyní je na nás, abychom přivedli za Lamina náhradu.“ uvedl ředitel klubu Jan Staněk.

Lamin Jawo (nar. 15.3.1995) měří 195 centimetrů a do Evropy přišel v létě 2014. Zvolil Itálii, přičemž začínal v týmu Vado Ligure, jenž působil ve čtvrté italské lize Serii D. O rok později už střílel branky v nižší soutěži za tým FBC Finale, kde zaujal představitele Carpi FC 1909, klubu Serie B. Přestup se zrodil v lednu 2017, ovšem zůstalo jen u tří startů v italské II. lize. Následovala třetiligová hostování v Sieně a v klubu FeralpiSalò. V lednu 2018 přestoupil do týmu účastníka Serie D – Olympia Agnonese. Zde se na podzim dočkal takřka maximálního herního vytížení a vstřelil tři ligové branky. V lednu 2019 se rozhodl pro přesun do Česka, když podepsal kontrakt v FC Vysočina. Během dvanácti měsíců zde nastoupil do 19 ligových duelů, v nichž zaznamenal pět branek. Všechny během uplynulého podzimu.

Miroslav Fuks, vedoucí marketingu a tiskový mluvčí,

FC VYSOČINA JIHLAVA, a.s.,