Kvitová zvládla zápas s Badesaovou!

Na Australian Open zvládla  ve středu  Kvitová utkání druhého kola s 22letou Španělkou Badesaovou a ve třetím kole bude její soupeřkou  Alexandrovovou, ruskou tenistkou žijící v Praze. Ruska si postup zajistila vítězstvím nad  Krejčíkovou.

Petra Kvitová  po snadném vítězství nad Siniakovou  musela tentokrát  ve větrném počasí  a proti velmi pohyblivé a málo chybující soupeřce úporně bojovat. V prvním setu už prohrávala 2:4 a 15:40, ale  závěr setu zvládla. A  stejně tak ve druhém setu, kdy za stavu 4:5 musela odvracet tři setboly.

Po  Krejčíkové se s turnajem rozloučila i Kristýna. Proti Angličance  Watsonové začala výborně,  hlavně byla lepší ve výměnách. Od druhého setu  se ve větru nemohla prosadit prvním podáním a to pokračovalo i ve třetím setu, kdy uhrála jediný gem.

První kolo: Kristýna Plíšková – Watsonová  6:3, 3:6, 1:6 – Druhé kolo: Krejčíková – Alexandrovová  3:6, 1:6, Kvitová – Badosaová 7:5, 7:5.

Ve čtvrtek v zápasech druhého kola bude hrát  Karolína Plíšková s Němkou Siegemundovou a Muchová s Američankou Bellisovou.