Ve druhém duelu první vítězství kalendářního roku 2020

V druhém utkání z programu zimní Tipsport ligy boleslavští fotbalisté těsně přemohli druholigového soupeře jediným gólem Michaela Höniga a vyhoupli se do čela základní B skupiny. Dosavadní turnajovou neporazitelnost budou obhajovat v sobotu 15. ledna proti Varnsdorfu.

První poločas začali nečekaně živěji hradečtí fotbalisté. V 5. minutě Prekop z necelých dvaceti metrů překopl boleslavskou branku a o dvě minuty později Jukl z obdobné pozice pálil sice přesněji, ale pozorného Šedu nepřekonal. V 10. minutě po Túliově nepřesnosti v rozehrávce vyrazili Hradečtí do útoku, který společnými silami zarazili Pudil se Šedou až na rohu brankoviště. Ve 12. minutě Trýzna hlavičkoval těsně nad boleslavskou branku. V 15. minutě Procházka lehce obehrál Túlia a zacentroval před boleslavskou branku, jejíž břevno nastřelil Trýzna tísněný Pudilem.
Nevyužité šance otupily hradecký elán a Boleslavští se opakovaně prokombinovali k soupeřově brance. V 17. minutě po spolupráci Komlichenka s Auerem hlavičkoval nedůrazně Budínský. V 19. minutě Komlichenko hlavou sklepnul vysoký míč Hönigovi, jehož technický pokus z dvaceti metrů jen těsně minul levou šibenici hradecké branky. Ve 21. minutě běžel Prekop sám proti boleslavské brance a jeho pokus o přelobování zkušený brankář Šeda vystihl.

Ve 29. minutě boleslavský kombinační útok završil uvnitř soupeřovy šestnáctky Fulnek nečekanou patičkou na Höniga a ten přízemním zakončením z úhlu skóroval – 1:0. Pro Michaela Höniga to byl teprve druhý střelecký úspěch v přípravném duelu za pět měsíců působení v FK Mladá Boleslav.

Poločas se dohrál za boleslavské mírné převahy. Ve 31. minutě spolupráci s Budínským nedůrazně a nepřesně zakončil Fulnek. O tři minuty později Budínského načechraný trestný kop Komlichenko usměrnil hlavou do středu branky a hradecký gólman Ottmar vytlačil míč nad břevno. V následujících třech minutách Hradečtí ubránili dva rohové kopy a se štěstím přežili další Komlichenkovu šanci. Ve 37. minutě Komlichenko promarnil povedený Douděrův centr. Ve 40. minutě trestný kop hradeckého Vlkanovy přes zeď k pravé tyči Šeda lapil. Ve 42. minutě po kombinační spolupráci Auera s Fulnekem střela z Hönigovy kopačky mířila jen o pár centimetrů vedle levé hradecké tyče.

Ve druhém poločase pod vlivem četného prostřídání sestavy postrádal boleslavský herní projev přesnost a sebevědomí ze závěru prvního dějství. Ve 49. minutě Hradečtí nevyužili dva slepené rohové kopy. Podobně se vedlo i boleslavským fotbalistům, kteří na druhé straně hřiště nevyužili také dva rohy. V 56. minutě po Auerově pěkném křížném pasu Budínského zakončení chytil u pravé tyče brankář Mach. V příští minutě Komlichenko prodloužil dlouhý brankářský výkop na Budínského, který si všimnul, že Mach je daleko ze své branky, ale pohotovým obloučkem o půl metru minul opuštěnou hradeckou branku.

V 60. minutě Fulnekovu přihrávku v hradeckém vápně přeběhl Komlichenko, míč se však dostal k Budínskému, jehož technická střela milimetrově těsně přeletěla břevno. V 69. minutě Pechovo zakončení z úhlu postrádající důraz brankáře Macha nepřekvapilo. V 72. minutě po boleslavském rohovém kopu z Klímovy přihrávky Grigoryan střílel nepřesně. V 74. minutě po narážečce s Klímou na hranici soupeřovy šestnáctky Grigoryan trefil břevno.

V závěru utkání hrály oba týmy hodně ofenzívně, Hradečtí s touhou po vyrovnání a Boleslavští s úsilím pojistit uklidňujícím gólem výhru. V 78. minutě boleslavský gólman Stejskal zmařil téměř stoprocentní šanci Durdevičovi a o dvě minuty později nebezpečný hradecký centr odhlavičkoval od boleslavské branky Glöckner. Pět minut před koncem po Komlichenkově sklepnutí Budínského tečovaná rána vynesla Boleslavi poslední roh v utkání a po jeho rozehrání Pudilovu přízemní střelu k tyči kryl Mach. V úplně poslední minutě po Pudilově obranné hlavičce kopali roh pro změnu Hradečtí, ale když ho Komlichenko odvrátil daleko od boleslavské branky, odpískal rozhodčí konec zápasu.

FK Mladá Boleslav – FC Hradec Králové 1:0 (1:0)

Gól: 29. Hönig.  Rozhodčí: Ginzel – Myška, Novák. Diváků: 155.

FK Mladá Boleslav: Šeda (46. Stejskal) – Douděra, Mazuch (71. Glöckner), Pudil, Túlio – Tataev (46. Jakub Klíma) – Fulnek (61. Pech), Hönig (61. Dib), Budínský, Auer (71.  Grigoryan) – Komlichenko.

FC Hradec Králové: Ottmar (46. Mach) – Kopečný (61. Bičiště), Čech, Král (46. Donát), Urma (61. Finěk) – Zbrožek (46. Soukeník), Trýzna – Procházka (46. Durdevic), Vlkanova (46. Samko), Jukl (46. Kovář) – Prekop (46. Šípek).