Šest týdnů přípravy? Ideál!

Sparťanští fotbalisté mají v zimě k dispozici šest týdnů tréninku a tak je víc prostoru zaměřit se na kondiční i herní část naší hry. I o tom mluvil v rozhovoru trenér Václav Jílek!

O hráčích

Znalost hráčů, znalost jejich reakcí je pro celý realizační tým důležitá, i co se týče nároků na hráče. V tomhle ohledu je to snazší. V létě, když jsme přišli, jsem spoustu hráčů osobně neznal. Často se říká, že v přípravě jsou všichni na stejné startovní čáře. Ale musíme si přiznat, že každý hráč o svou pozici bojuje dlouhodobě. Pozice všech hráčů se přibližují, ale někdo má danou mírnou „výhodu“ v tom, že byl na podzim zásadní člen sestavy. Pro ty, kteří byli často zařazováni, je to ale výzva z toho pohledu, že musí obhájit svou výkonnost.

O délce přípravy

V létě byly jen čtyři týdny, nebyl prostor na kondiční zaměření. Pro nás je to teď lepší, máme možnost udělat víc práce. Vnímám to jako pozitivum, šest týdnů je dostatečný prostor, abychom zvládli fyzickou stránku i tu herní. První dva bloky jsou o kondici.

O zrušeném přáteláku

Měli jsme možnost hrát s Basilejí a nechtěli jsme do toho jít nerozehraní, takže jsme si připravili přípravný zápas s Ústím nad Labem. Nakonec ale Basilej padla a my jsme si vyhodnotili, že chceme ten čtrnáctidenní blok kompaktní, netříštit to a neriskovat žádné zranění. Proto jsme nakonec ten přátelák vypustili a věnujeme se kondici.

O soupeřích na soustředění

Na herním soustředění by volba soupeřů měla být co nejkvalitnější. Měla by to pro nás být prověrka a ideální příprava na ten první zápas.

Čtsa, zdroj: www.sparta.cz