Dvojnásobný triumf našich tenistek

V turnaji WTA v australském Brisbane slavily v neděli naše tenistky. Karolína vítězstvím ve finále dvouhry obhájila loňské prvenství,  když ve druhém setu proti Keysové odvrátila mečbol. Tentokrát  český úspěch navýšila Barbora Strýcová. S tchajvanskou partnerkou Hsieh Su-wej vyhrála čtyřhru.

Ve světovém žebříčku i přes vítězství v Brisbane zůstává Plíšková druhá za Australankou Bartyovou a  Strýcová si upevnila pozici vedoucí hráčky čtyřhry.

Finálové výsledky:

Plíšková – Keysová (USA) 6:7,7:6, 7:5

Strýcová, Hsieh Su-wej –  Bartyová (Austr.), Bertensová (Niz.) 3:6,7:6,10:8

Naše tenistky čtyřhru umějí a vítězí:

Čtyřhra žen je už dlouhou dobu skvělou výkladní skříní našeho tenisu. Na začátku roku přicházejí opět radostné zprávy z dalekých krajin, z Číny a z Austrálie.

Dvojice Siniaková, Krejčíková se radovala v  Šen – čenu. Ve finále tam zdolala čínský pár  Tuan Jing-jin, Čeng šan-šan  6:2, 3:6, 10:4. Je zřejmé, že obě naše hráčky budou i letos ve světovém žebříčku mezi nejlepšími. Před tímto turnajem patřilo Siniakové sedmé  a Krejčíkové, která ve druhé polovině loňské sezóny pro zranění musela vynechat několik turnajů, třinácté místo. 

3.5.2017 Prague Open tenisovy turnaj foto CPA

Také světová jednička Strýcová, s tradiční partnerkou Tajwankou S Hsieh, má nakročeno na vítězství  v Šen- šenu. V semifinále zdolaly  ukrajinsko- čínský pár Kičenoková, Z. Yang  7:6, 6:3  Ve finále budou česko-tajwanskému páru   soupeřkami  zřejmě Mladenovičová a Tomljanovičová.

Avšak také ve dvouhrách mají naše hráčky dobrou formu, zejména Karolína Plíšková. Ta zdolala v Brisbane i třetí soupeřku, kterou jí byla v semifinále Japonka Ósakaová. Po velkém boji Plíšková zvítězila 6:7, 7:6, 6:2 a o titul si zahraje s  Keysovou. Američanka vítězstvím nad Kvitovou 3:6, 6:2, 6:3 ukončila prognózy, že by na tomto významném turnaji mohlo dojít k českému finále. 

Bylo by záslužné, kdyby Plíšková  porazila Keysovou a revanšovala se za Muchovou, Strýcovou a Kvitovou, které Američanka vyřadila.

Čtsa, ph., foto: www.sportovnizurnal.cz