Velká posila Třince: Kanaďan Wolski

Hvězdou pátečního 35. kola Tipsport byl nový hráč třineckých Ocelářů Wojtek Wolski. Tento 33letý Kanaďan s polskými kořeny, který odehrál v  NHL na 500 zápasů a s Magnitorskem získal před třemi lety titul v KHL, upozornil na sebe už v úterý v K. Varech, kde rozhodl o vítězství Třince 2:1.

O tři dny později byl ve Zlíně u všech  gólů Třince. Tři vstřelil a na jeden přihrál, zasloužil se měrou vrchovatou o vítězství 4:2. Sportovní ředitel Ocelářů Peterek si nyní blahořečí, že rychle reagoval na upozornění bývalého třineckého brankáře Hrubce, nyní opoře čínského Kunlunu, že jeho spoluhráč Wolski chce v klubu skončit. A po bleskovém jednání s Wolskim se uskutečnil  tento mimořádný přestup do naší extraligy.

Kromě Třince na soupeřově hřišti vítězily i brněnská Kometa v Olomouci, Mladá Boleslav po prodloužení v  Hradci a  Plzeň v  Kladně, kde vítězství hostí  na 3:1 pečetil  vteřinu před koncem třetí třetiny Kantner při nevydařené kladenské power play.

Výhry nejlepších se očekávaly. Sparta zdolala Vítkovice zlepšeným výkonem  ve druhé polovině střetnutí, Liberec, tým s nejmenší ztrátou bodů,  nedal posledním Pardubicím žádnou šanci, za stavu 4:0 značně zvolnil. Kromě nejlepších potěšili  domácí diváky  i hráči  Karlových  Varů vítězstvím 3:2 v prodloužení, vítězný gól  vstřelil Rachůnek v  61. minutě.