Viktoria přivádí brankáře Jindřicha Staňka

Brankářské řady plzeňské Viktorie se na startu zimní přípravy rozrostou o talentovaného Jindřicha Staňka, který přichází na půlroční hostování s opcí z Dynama České Budějovice.

Třiadvacetiletý Jindřich Staněk se bude v kabině Viktorie hlásit již dnes před prvním společným tréninkem v novém roce. Mladý gólman patřil v minulých letech prakticky do všech mládežnických reprezentací, vyzkoušel si i angažmá v anglickém Evertonu, kam v roce 2014 přestoupil z pražské Sparty. Po návratu do české ligy oblékal dres Dynama České Budějovice.

„Jde o mladého talentovaného gólmana, který nyní doplní Aleše Hrušku s Dominikem Sváčkem, takže do přípravy vstoupíme se třemi gólmany, které bude mít na očích Matúš Kozáčik z pozice trenéra brankářů,“ okomentoval příchod generální manažer klubu Adolf Šádek.

Jindřich Staněk bude v Doosan Areně na půlročním hostování s možností následné opce.

„Zájem Viktorky mě velmi potěšil, prakticky jsem neměl nad čím přemýšlet. Jde o nejúspěšnější klub poslední doby a je pro mě ctí, že budu moci oblékat jeho dres,“ má jasno mladý gólman. „Budu se snažit makat tak, aby mé angažmá nebylo jen půlroční. Určitě se budu chtít ukázat v nejlepším možném světle,“ uzavřel Staněk.

Michal Belšán, PR oddělení,
FC Viktoria Plzeň, a.s. www.fcviktoria.cz