Finále DATART e:LIGY už v neděli a los základních skupin dnes večer

Už v neděli 12. ledna se nejlepší FIFA hráči reprezentující barvy 16 klubů FORTUNA:LIGY utkají o premiérový titul šampióna, 150 000 Kč a body do světové série Global Series, které v rámci České republiky mohou získat pouze v DATART e:LIZE.

Čtyři měsíce snažení, 32 online kvalifikací, 2 offline semifinále, to vše vedlo právě k tomuto okamžiku. Dvoučlenné týmy, reprezentující všech 16 klubů FORTUNA:LIGY, svedou po celý den nelítostný souboj o prize pool ve výši 150 000 korun! Diváci se tak mohou těšit na vypjaté boje mezi rivaly, plzeňská dvojice T9Laky a pikej, sparťanští siritsetsedm a Emerickson nebo červenobílý RIIJK a kobbycz. To jsou velká jména české scény, které budou chtít překvapit méně známí hráči, aby se i oni dostali pod záři reflektorů.

„Na finále se hodně těším, bude to velké. Je skvělé, že kromě peněz budeme bojovat také o body do žebříčku Global Series. O to více budu chtít v neděli 12. ledna uspět.“ nechala se slyšet neoficiální česká FIFA jednička T9Laky. Právě díky snaze LFA bude mít finále ještě větší náboj. Společně s Electronic Arts se totiž podařilo vyjednat vstup národní DATART e:LIGY do mezinárodního turnaje Global Series. Nejlepší týmy si, kromě uznání, slávy a spousty peněz, odnesou ještě cenné body do světového žebříčku. Možná se tak v budoucnu dočkáme české vlajky i na takové akci, jakou je FIFA eWorld Cup, kde se hraje o neskutečných 70 milionů korun!

Velkým finále v UNYP Aréně na Podvinném mlýně v Praze vyvrcholí 12. ledna 2020 první ročník esportové soutěže v počítačové hře FIFA20 pod hlavičkou LFA a všech klubů FORTUNA:LIGY. Předcházet jí však bude rozlosování týmů do jednotlivých skupin. V rámci nultého ročníku budou nasazeny čtyři kluby, které své esport týmy již mají z minulosti – FK Teplice, AC Sparta Praha, Bohemians Praha 1905 a FC Viktoria Plzeň. Tyto kluby na sebe tak nebudou moci ve skupinách narazit. Na losování přijali pozvánku také speciální hosté. S losováním týmů pomůže fotbalista Jakub Podaný a známý streamer a FIFA hráč TheJohny. Losování proběhne ve středu 8.1. v 19:00 v živém vysílání na oficiálním twitch kanále DATART e:LIGY (twitch.tv/DATART_eliga).

Nedělní finále započne v 8 hodin ráno skupinovou fází, kde budou týmy rozděleny do čtyř skupin po čtyřech týmech. Brány pražské UNYP Areny se pro veřejnost otevřou v 16 hodin, atmosféru prestižního finálového turnaje si tak mohou fanoušci esportu přijít vychutnat přímo mezi samotné hráče. Vstup na celou akci je zdarma! Rovnou z první řady tak budou moci sledovat, jak se během turnaje chovají a jak jsou soustředění. Nebude chybět ani autogramiáda s finalisty, na místo dorazí také ligové fotbalové hvězdy, které obvykle válí spíše na trávníku. K vidění bude i pohár pro vítěze FORTUNA:LIGY a na ploše arény vyroste také bohatá fanzona, kde si fanoušci esportu budou moci vyzkoušet následující atrakce:

 • konzole Playstation 4 se hrou FIFA 20 a spoustu dalších populárních titulů jako je Death Stranding, MediEvil či Days Gone nebo hry Crash Team Racing, Concrete Genie pro mladší hráče
 • hry na platformu PlayLink pro hru více hráčů
 • virtulní realita s nejlepší VR hrou roku 2019 Beat Saber od československého studia Beat Games nebo oceňovanou akční VR hrou Blood&Truth.
 • dva formulové kokpity od Red Bullu

Oficiální stream z finále poběží celý den taktéž na oficiálním twitch kanále DATART e:LIGY.

Časový harmonogram Finále DATART e:LIGY:

 • 8:00 hod – start základních skupin
 • 14:00 hod – čtvrtfinále
 • 16:00 hod – otevření haly pro veřejnost (Vstup zdarma!)
 • 18:00 hod – finále
 • 20:00 hod – Slavnostní ceremoniál
 •  
 • Štěpán Hanuš, Ředitel komunikace a PR 
 • LIGOVÁ FOTBALOVÁ ASOCIACE