A-tým Olomouce zahájil zimní přípravu

A-tým SK Sigma Olomouc dnes zahájil zimní přípravu. Trenér Radoslav Látal, který dnes slaví 50. narozeniny, uvítal na prvním tréninku celkem 27 hráčů, z toho 4 brankáře. O svou šanci v ligovém kádru se budou ucházet mladíci z naší U19 Kryštof Daněk (ročník narození 2003) a Jáchym Šíp (ročník narození 2003).

Nově se k týmu připojil ekvádorský útočník Luis Arroyo, který přichází na dvoutýdenní zkoušku z druholigového Třince. Kvůli zranění do přípravy zatím nezasáhne útočník Martin Nešpor, jehož rekonvalescence stále pokračuje. Tréninku se nezúčastnil ani Ismar Tandir, který s největší pravděpodobností odejde hostovat na Slovensko.

„Do 22. ledna se budeme připravovat v domácím prostředí. Nejprve se zaměříme především na kondici, k tomu nám poslouží utkání v Šumperku, dvojzápas s Jihlavou a Prostějovem a také utkání v Trnavě. Po těchto zápasech odjíždíme na herní soustředění do Turecka, kde nás čekají tři kvalitní soupeři. Tam budeme ladit herní projev směrem k prvnímu ligovému zápasu,“ řekl k programu zimní přípravy trenér Radoslav Látal. „V prvních dvou týdnech nás čeká hodně běhání a posilování. Prvního soupeře jsme chtěli z nižší soutěže, navíc v Šumperku slavnostně otevírají hřiště s umělou trávou, takže jsme to spojili. Každý z hráčů by měl odehrát poločas, v dalších zápasech chceme zatížit hráče celým utkáním,“ upřesnil.

Na nový umělý trávník v tréninkovém areálu v Řepčíně vyběhli i dva talentovaní záložníci povolaní z týmu U19. „Kryštof Daněk s námi trénoval v posledních týdnech podzimu. Jevil se velice dobře, dokonce byl v nominaci na ligový zápas. Kryštof i Jáchym si zvykají na dospělý fotbal. Jsou to velice talentovaní hráči, které chceme do týmu zapracovat. Pro Sigmu představují zajímavou budoucnost,“ řekl o svých nových svěřencích trenér A-týmu.

Jediný hráč, který při prvním tréninku v roce 2020 chyběl, byl Martin Nešpor. „Martinův zdravotní stav není úplně optimální. Navštívil i docenta Koláře v Praze. Jeho zranění se pomalu lepší, ale musíme ještě počkat na to, jak bude probíhat další léčba,“ okomentoval Radoslav Látal zdravotní stav zkušeného útočníka.

O angažmá na Hané se bude v přípravě ucházet ekvádorský útočník Luis Arroyo. „Luis s námi krátce trénoval už před Vánocemi. Sledovali jsme ho v zápasech druhé ligy. Je to rychlý, pohyblivý útočník, umí dobře napadat. Bude se s námi připravovat 14 dnů, chceme ho vidět v přátelských zápasech, před odjezdem do Turecka se rozhodne, jestli zůstane nebo ne,“ řekl trenér o hráčově případném působení na Andrově stadionu.

Jako už tradičně pojede Sigma na herní soustředění do turecké Antalye. Na jihu Turecka se budou Hanáci připravovat 12 dnů. „Bylo mým přáním, abychom tam strávili více času. Čekají nás tam dobré tréninkové podmínky a kvalitní soupeři. Chceme se co nejlépe připravit na jarní část sezóny,“ dodal.

Kádr A-týmu pro zimní přípravu

Brankáři: Aleš Mandous, Michal Reichl, Miloš Buchta, Jakub Trefil.

Obránci: Martin Sladký, Radek Látal, Vít Beneš, David Zima, Václav Jemelka, Jan Štěrba, Michal Vepřek, Milan Kerbr.

Záložníci: Martin Hála, Tomáš Zahradníček, Jáchym Šíp, Ondřej Zmrzlý, David Houska, Lukáš Greššák, Kryštof Daněk, Šimon Falta, Jiří Texl, Mojmír Chytil, Pablo González, Tomáš Zlatohlávek.

Útočníci: Jakub Yunis, Martin Nešpor (zranění), Luis Arroyo (na zkoušce).

Program zimní přípravy

6. ledna (pondělí) v 10:00 | Zahájení zimní přípravy

11. ledna (sobota) v 15:00 | FK Šumperk – SK Sigma Olomouc 

15. ledna (středa) v 11:00 | SK Sigma Olomouc – FC Vysočina Jihlava (Řepčín – umělá tráva)

15. ledna (středa) v 15:00 | SK Sigma Olomouc – 1. SK Prostějov (Řepčín – umělá tráva)

18. ledna (sobota) ve 12:00 | FC Spartak Trnava – SK Sigma Olomouc

22. ledna – 2. února | soustředění v Turecku – hotel Royal Seginus, Antalya

25. ledna (sobota) v 11:30 | SK Sigma Olomouc – FK Qarabağ Ağdam (Ázerbajdžán)

28. ledna (úterý) – (začátek bude upřesněn) | SK Sigma Olomouc – FK Orenburg (Rusko)

1. února (sobota) – (začátek bude upřesněn) | SK Sigma Olomouc – SK Dnipro-1 (Ukrajina)

8. února (sobota) | MFK Karviná – SK Sigma Olomouc (Městský stadion) – Pozn. Začátek zápasu bude upřesněn dle stanovení začátků utkání 21. kola FORTUNA:LIGY.

Mgr. Alice Zbraňková, PR manager

SK Sigma Olomouc, a.s. www.sigmafotbal.cz