Tvrdá lekce: pět gólů Kanady z přesilovek!

K zápasu s Kanaďany naši junioři nastupovali jako jistí účastníci čtvrtfinále  mistrovství světa juniorů do 20 let. Rozhodla o tom prohra Němců s Rusy 1:6. Nikdo z českých diváků ve vyprodané ostravské hale nečekal, že také naši mladí prohrají o silvestrovském večeru  rozdílem pěti gólů.

Kanaďané vyhráli vysoko především proto, že těžili z přesilovek. Ze sedmi her v početní převaze totiž nastříleli pět gólů. O naší prohře bylo vlastně rozhodnuto po patnácti minutách první třetiny, kdy jsme prohrávali už 0:4.

Naši junioři dopláceli na to, že nejednou zbytečně  faulovali, přemíra tvrdosti byla na škodu.  A Šik dokonce inkasoval pětiminutový trest a pak musel předčasně do šaten. Je nutné se zmínit, že hru ovlivnila neúčast čtyř zraněných hráčů, k nimž ještě v první  třetině přibyl brankář Pařík, takže na  šampionátu si zahrál i třetí gólman Malík.

Česko -Kanada 2:7 (0:4, 2:2, 0:1)

Branky: 32. Střondala , 32. Zábranský – 5.  Veleno,  10. Foote, 15. Hayton, 15. McMichael, 32. Foudy, 33. Cuzens, 50.McIsaac. Rozhodčí: Fatajev (Rus.), Tscherrig ( Švýc.) – Bowles (USA), Merten (Něm.) Vyloučení: 7:4, navíc Šik 5 minut a do konce utkání, Využití: 1:5. Diváci: 8 693 (vyprodáno).

Česko: Pařík (15. Malík) -Zábranský, Klikorka, Kučeřík, Kubíček, Haš, Dajčar -Teplý, Čajka, Blümel – Pytlík, Střondala, Plášek – Raška, Pavel, Myšák – Šik,Pekař.  Trenér Varaďa.