Prohra s Američany v prodloužení!

Po nevydařeném zápase s Německem potřebovali naši junioři na mistrovství světa hráčů do 20 let proti USA bodovat, aby měli šanci  na postup ze skupiny B do čtvrtfinále. Po bojovném výkonu naši mladí hokejisté remizovali po šedesáti minutách 3:3, ale pak v prodloužení podlehli gólem Caufielda.

Nicméně zisk jednoho bodu by jim mohl stačit k postupu za předpokladu, že Němci v úterý podlehnou Rusům a ještě lepší by bylo, aby český tým proti Kanadě získal aspoň bod. Na rozdíl od ostravské skupiny  byla situace  v třineckém „áčku“ bez komplikací. Tam totiž Kazachstan nezískal ani bod a od neděle bylo jasné, že bude hrát o záchranu.

Ostravský zápas s Američany měl patřičné grády.  Na vedoucí gól naši dokázali odpovědět v  početní převaze a ještě minutu před koncem první třetiny se podruhé trefil kapitán Zábranský. Jeho střelba při přesilovkách byla vynikající, škoda, že tak přesně jako on nestříleli i ostatní naši hráči.

Ve druhé dvacetiminutovce nastal zvrat. Američané, mající ve svém středu  polovinu hráčů draftovaných kluby NHL, v průběhu šesti minut vstřelili dva góly. V té době tahali naši hokejisté za kratší konec.

Po nevydařené druhé třetině se tým trenéra Varaďi vzchopil, žádný puk nebyl pro mladíky ztracen a byly momenty, kdy se  soupeř jen bránil. Vyrovnávací gól visel ve vzduchu a po sérii několika střel se ujala dorážka  Čajky. Bylo vyrovnáno 3:3. Do konce třetí třetiny v té době chybělo 11 minut, ale na rozhodující gól si diváci  museli počkat na prodloužení. Bohužel ve svůj prospěch ho rozhodli v 64. minutě Američané.

Česko – USA 3:4 (2:1, 0:2, 1:0 – 0:1)

Branky: 10. a 19. min Zábranský, 49. Čajka – 4. Piento,  22. Kaliyev, 27. Drury, 64.  Caufield. Rozhodčí: Schrade ( Něm.),  Wikman (Fin. –  Nordlander (Švéd.),  Obwegeser (Švýc.). Vyloučení: 7:6, Využití: 2:1. Diváci: 8 693 (vyprodáno).

Česko: Pařík – Zábranský, Klikorka, Kubíček, Kučeřík, Haš, Dajčar – Jenik, Pytlík, Plášek –  Teplý, Čajka, Blümel –  Raška, Pavel, Myšák -Pekař, Šik. Trenér Varaďa.