Derby internacionálů skončilo remízou, v utkání veteránů vyhrála Sparta!

34. Silvestrovské derby na závěr roku 2019 vyhráli zaslouženě sparťanští veteráni nad Slavií 5:1. Utkání internacionálů skončilo remízou 3:3.

V zápase veteránů si vedla Sparta velice dobře a svým výkonem nedala slávistům žádnou šanci aspoň na remízu. Hodně se prosadil Vratislav Lokvenc, který otevřel po hezké akci v deváté minutě skóre. Po několika minutách zvýšil na 2:0 Jiří Novotný, který nastoupil v derby do následujícího zápasu internacionálů.

Slavia po změně stran přidala na důrazu a mohla snížit Kukou z penalty, kterou ale vychytal brankář Blažek. Následně Sparta přidala další góly zásluhou Budky, Kincla a Horňáka a na konec slavila výhru 5:1, za sešívané snižoval Janoušek. Nejlepším hráčem Slavie byl vyhlášen Pavel Řehák, za sparťany obdržel ocenění za výborný výkon Vratislav Lokvenc.

V zápase internacionálů se musela nakonec uspokojit s remízou Sparta, která v posledních dvou letech derby vyhrála. Zápas byl od prvních minut dost vyrovnaný, do vedení se dostali hned v první minutě slávisté gólem Pešíra. Sparta vyrovnala po deseti minutách gólem Kolouška.

V dalším průběhu zápasu se trefili slávisté Lička a Skácel, za Spartu skóroval poprvé v derby Koller, z penalty se trefil Lafata. Nakonec byly oba týmy s výsledkem velice spokojeny, zároveň si připsaly v Silvestrovském derby pátou remízu. Nejlepšími hráči zápasu byl vyhlášen za Slavii Jiří Bílek, za Spartu Tomáš Čížek.

Jan Koller po utkání:

„Vůbec jsem nevěděl, co od Silvestrovského derby můžu čekat. Musím říci, že to byl náročný zápas,“ řekl Koller a dodal: „Nastoupila spousta kluků, která ještě stále někde hraje nebo v nedávné době ještě profesionálně hrála. Proto to pro mě bylo fyzicky těžké.“

„Dostal jsem krásnou přihrávku od Tomáše Čížka, kterou bylo snadné proměnit,“ poděkoval Koller.

„Pokud budu mít příští rok čas, tak budu možná zvažovat, že nastoupím v derby za veterány,“ s úsměvem řekl Koller.

Veteráni: Slavia – Sparta 1:5 (0:2)

Branky: 35. Janoušek – 9. Lokvenc, 14. Novotný, 30. Budka (pen.), 33. Kincl, 39. Horňák. Rozhodčí: Zvonič.

Slavia: Bureš – Medynský, Šilhavý, Hunal, Jeslínek, Jindráček, F. Veselý, Kozel, Kuka, Řehák, Janoušek, R. Macháček, Zákostelský.
Sparta: Blažek – Kotal, Vrabec, Horňák, Bažant, Lokvenc, Kincl, J. Jarolím, Denk, Margolius, Budka, Novotný.

Internacionálové: Slavia – Sparta 3:3 (2:2)

Branky: 1. Pešír, 16. Lička, 27. Skácel (pen.) – 10. Koloušek, 22. Koller, 30. Lafata (pen.). Rozhodčí: Hrubeš.

Slavia: Winter – L. Došek, Hyský, Bílek, T. Hrdlička, Müller, Kalivoda, Ulich, Pešír, Skácel, M. Jarolím, Lička, Dosoudil.
Sparta: Bičík – Vidlička, Hübschman, Koloušek, Novotný, Koller, Hartig, Lafata, Čížek, Zelenka, Stracený, Š. Kučera.

Čtsa, kc, audio, foto,