Bílí Tygři Liberec sesadili Spartu!

Sesazení hokejistů Sparty z čela Tipsport extraligy bylo hlavní událostí 30. a 31. kola po vánocích. Novým lídrem jsou Bílí Tygři Liberec, kteří se mohou pochlubit mimořádnou sérií 14 zápasů, v nichž bodovali. Od 29. října nenašli v extralize přemožitele!

Dlouho vedoucí Sparta najednou ztratila glanc, prohrála v Brně i v  Hradci Králové. Kromě Komety Brno, Montfieldu Hradec Králové byly stoprocentní  ještě Bílí Tygři a Berani ze Zlína. O bod méně získala karlovarská Energie, která v západočeském derby zdolala v prodloužení Plzeň.

Naopak neveselé vánoce kromě Sparty měly ještě týmy Vítkovic, Litvínova a Mladá Boleslavi, které rovněž vyšly naprázdno.

Výsledky 30. kola Tipsport extraligy:

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC – BK MLADÁ BOLESLAV 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky – nahrávky: 20. Marosz (Derner, Ordoš), 38. Ordoš (A. Musil).
Rozhodčí: Hodek, Bejček – Ondráček, Špringl. Vyloučení: 2:1, Skalický (Mladá Boleslav) 10 minut. Nejlepší hráči: Dominik Hrachovina – Žiga Jeglič. Diváci: 7 500 (vyprodáno).

HC ŠKODA PLZEŇ – PSG BERANI ZLÍN 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Branky – nahrávky: 24. Rob (Čerešňák, Kracík), 43. Gulaš (Kantner, Budík) – 18. J. Ondráček, 39. P. Sedláček (Dufek, Freibergs), 50. Fryšara (Dufek), 52. Fryšara (Dufek, Sedláček). Rozhodčí: Pražák, R. Svoboda – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Nejlepší hráči: Peter Čerešňák – Štěpán Fryšara. Diváci: 5 783.

HC OLOMOUC – HC ENERGIE KARLOVY VARY 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Branky – nahrávky: 3. Skladaný (Vodný, Laš), 28. Nahodil (Klimek), 44. Burian (Strapáč, Irgl), 60. P. Musil – 22. M. Rohan (Raška), 56. Plutnar (T. Rachůnek). Rozhodčí: Jeřábek, Micka – Rampír, Rožánek. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Nejlepší hráči: Vilém Burian – Martin Rohan. Diváci: 3 747.

HC DYNAMO PARDUBICE – MOUNTFIELD HK 1:4 (0:0, 0:2, 1:2

Branky – nahrávky: 51. J. Kolář (Harju, Mikuš) – 25. Paulovič (R. Pilař), 37. Cingel (Smoleňák, M. Chalupa), 45. Dragoun (Jergl), 59. Perret (Lev) Rozhodčí:  Šír, Mrkva – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:3, Voráček (Pard.) 10 minut. Nejlepší hráči: Jan Kolář – Matěj Chalupa. Diváci: 10 194 (vyprodáno).

HC KOMETA BRNO – HC SPARTA PRAHA 5:3 (2:2, 2:1, 1:0)

Branky  – nahrávky: 15. P. Holík (Mueller), 18. Hruška (Rákos), 25. Zaťovič (P. Holík, Vincour), 32. Pyrochta (M. Erat, Hruška), 56. Hruška (Rákos) – 12. Pech (Forman, M. Jandus), 20. V. Růžička (Blain, Kalina), 35. Blain (Pech, V. Růžička). Rozhodčí: Hradil, Kika – Kis, Lučan. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:2. Nejlepší hráči: Jan Hruška – Lukáš Pech. Diváci: 7 700 (vyprodáno).

RYTÍŘI KLADNO – HC VÍTKOVICE RIDERA 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Branky – nahrávky: 15. J. Strnad, 17. Austin – 52. Schleiss (Šidlík, P. Zdráhal). Rozhodčí: Lacina, Šindel – Kajínek, Špůr. Vyloučení: 3:4. V oslabení: 1:0. Nejlepší hráči: Brady Austin – Miroslav Svoboda. Diváci: 3 920.

Výsledky 31. kola Tipsport extraliga:

HC KOMETA BRNO – HC VÍTKOVICE RIDERA 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Branky – nahrávky: 15. Mueller (P. Holík, Vincour), 18. Vincour (Mueller, P. Holík), 59. Plekanec (Mueller, O. Němec) – 28. O. Roman (Lakatoš )Rozhodčí: Horák, Mrkva – Pešek, Malý. Vylouč.: 3:4. Využ.:2:0. Nejlepší hráči: Peter Mueller – Ondřej Roman. Diváci: 7 700 (vyprodáno).

PSG BERANI ZLÍN – RYTÍŘI KLADNO 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)

Branky – nahrávky: 9. M. Novotný (Dufek, Fryšara), 12. Honejsek (Okál, Šlahař), 22. Okál (Ferenc, Honejsek), 44. Fořt (Kubiš, Nosek), 58. Nosek (Fořt), 60. Kubiš (Fořt, Ondráček). Rozhodčí: Pražák, Kubičík – Bryška, Ganger. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Nejlepší hráči: Marek Čiliak – Ladislav Zikmund. Diváci: 7 000 (vyprodáno).

HC VERVA LITVÍNOV – BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)

Branky – nahrávky: 9. Kudla (T. Pavelka, Petružálek), 22. F. Lukeš (Petružálek, Kudla), 25. F. Lukeš (V. Hübl, T. Pavelka) – 6. A. Musil (Marosz, Šmíd), 25. Lenc (Graborenko), 26. D. Špaček (Marosz, A. Musil), 44. L. Krenželok (P. Jelínek, L. Hudáček). Rozhodčí: Hradil, Šindel – Frodl, Komárek. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Nejlepší hráči: František Lukeš – Adam Musil. Diváci: 6 011 (vyprodáno).

HC ENERGIE KARLOVY VARY – HC ŠKODA PLZEŇ 4:3 v prodl. (2:0, 1:2, 0:1 – 1:0)

Branky – nahrávky: 3. Raška, 16. T. Rachůnek (Flek, Gríger), 27. Koblasa (O. Beránek), 64. Eminger (Kohout, Plutnar) – 31. Mertl (Moravčík, Gulaš), 36. Mertl (Čerešňák, Kantner), 54. Kantner (Čerešňák). Rozhodčí: Hodek, Kika – Ondráček, Špringl. Vyloučení: 4:4, Koblasa (Karl. Vary) 10 minut.Využití:  0:1. V oslabení: 1:0. Nejlepší hráči: Tomáš Rachůnek – Tomáš Mertl.
Diváci: 5 781.

MOUNTFIELD HK – HC SPARTA PRAHA 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

Branky – nahrávky: 5. Perret (Jergl, Nedomlel), 13. Cingel (M. Chalupa), 25. Klíma (Cingel, Cibulskis), 32. Cingel (M. Chalupa, Nedomlel), 58. M. Chalupa – 5. Dvořáček (Pšenička), 55. Smejkal (Řepík, Tomášek). Rozhodčí: Šír, Veselý – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:2, Řepík (Sparta) 10 minut. Využití: 1:0. Nejlepší hráči: Lukáš Cingel – David Dvořáček. Diváci: 5 441.

HC OLOMOUC – HC DYNAMO PARDUBICE 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky – nahrávky: 11. Klimek (P. Musil) – 22. Harju (Poulíček), 43. Tybor (Mandát). Rozhodčí: Lacina, Obadal – Lučan, Kis. Vyloučení: 4:5. V oslabení: 1:0. Nejlepší hráči: Pavel Musil – Ondřej Kacetl. Diváci: 4 521.