V Ostravě výborný start našich juniorů!

Mistrovství světa hráčů do 20 let začalo v Ostravě  v druhém vánočním svátku  nečekaným, ale zaslouženým vítězstvím našich mladých hokejistů nad vysoce favorizovanými Rusy 4:3.

Soupeř byl viditelně zaskočen bleskovým nástupem českých hráčů, kteří po osmi minutách vedli 2:0. Rusové se však brzy otřepali a ještě do konce první třetiny vyrovnali. Pak diváci ve vyprodaném hledišti viděli až do poslední vteřiny velice napínavý boj.

Na  třetí gól Blumela v 26. minutě  přišla  už za minutu odpověď a pak byla otázka, zda naši junioři vydrží prudké tempo. Vydrželi a pomohla jim i nedisciplinovanost ruských hráčů, kteří při oslabení  o dva hráče doplatili  čtvrtou  brankou, která jak se nakonec ukázalo, byla brankou vítěznou.

Marná byla snaha  ruského trenéra přivodit v závěru třetí třetiny zvrat odvoláním brankáře. Více než minutovou power play naši hokejisté ubránili. Celý tým, v čele  s brankářem Dostálem, který pochytal více než čtyřicet střel, zaslouží pochvalu nejen za bojovnost, taktickou vyspělost, ale i střeleckou produktivitu. Na čtyři góly jim stačilo osmnáct střel.

V sobotu má český tým za soupeře nováčka  šampionátu  Německo. Vítězství by mu zaručilo postup do čtvrtfinále. Chybět bude  Lauko, který měl být jedním z tahounů útočných akcí. Bohužel hned na začátku utkání s Rusy  utrpěl těžké zranění kolena.

Česko – Rusko 4:3 (2:2, 2:1, 0:0)

Branky: 1. Kubíček, 8. Myšák, 26. Blumel, 38. Jeník – 11. a 27. Zamula, 15. Podkolzin. Vyloučení 6:8, navíc Galeňuk 10 min. Využití 2:0. Diváci: 8 693.

Česko: Dostál – Zábranský, Klikorka, Kubíček, Kučeřík, Haš, Dajčar – Teplý, Jeník, Pekař –  Pytlík, Šír, Lauko – Raška, Čajka, Myšák –  Šik, Pavel, Blumel. Trenér Varaďa.