ROZHODNUTÍ PŘEDSEDY DK ELH – T. MARCINKO (TŘINEC) A V. CLAIREAUX (ZLÍN)

Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě podnětu klubu HC Sparta Praha zabýval zákrokem hráče Tomáše Marcinka na protihráče Jana Piskáčka, za který mu byl v utkání HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec (22. 12. 2019) uložen menší trest a osobní desetiminutový trest za Zásah do hlavy nebo krku.

Po prostudování videozáznamu shledal, že hráč záměrně udeřil po předchozím souboji protihráče holí drženou v obou rukou do obličeje. Předseda disciplinární komise ELH proto potrestal hráče Tomáše Marcinka (HC Oceláři Třinec) nepodmíněným zastavením činnosti na jedno soutěžní utkání. Při stanovení výše trestu přihlédl k tomu, že protihráč utkání dokončil a že hráč Tomáš Marcinko nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán.

Záznam zákroku najdete na https://www.hokej.cz/tv/hokejka/video/20192316?autostart=true.

Předseda disciplinární komise ELH se na základě podnětu klubu HC Olomouc zabýval ve zkráceném řízení rovněž zákrokem hráče Valentina Claireauxe na protihráče Jana Bambulu, za který mu byl v utkání PSG Berani Zlín – HC Olomouc (22. 12. 2019) uložen menší trest a osobní desetiminutový trest za Zásah do hlavy nebo krku.

Na základě videozáznamu dospěl k závěru, že hráč vedl svůj zákrok mimo zorný úhel protihráče a jako tzv, třetí hráč v souboji, neboť soupeř byl vázán soubojem o kotouč s Tomášem Žižkou. K úderu do hlavy nedošlo přímo při střetu, při němž byla zasažena paže, ale až následně při pádu na mantinel, zákrok byl nicméně veden vědomě, se značnou intenzitou a po předchozím zrychlení. Předseda disciplinární komise ELH proto zákrok překvalifikoval na Napadení a hráče Valentina Claireauxe (PSG Berani Zlín) potrestal nepodmíněným zastavením činnosti na jedno soutěžní utkání, přičemž přihlédl k tomu, protihráč utkání dokončil a že hráč Valentin Claireauxnebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán.

Záznam zákroku najdete na https://www.hokej.cz/tv/hokejka/video/20192317?autostart=true.

Řízení vedené na základě podnětu klubu HC Olomouc s hráčem Davidem Noskem (PSG Berani Zlín), stejně jako řízení vedené na základě podnětu klubu HC Sparta Praha s hráčem Matějem Stránským (HC Oceláři Třinec), v obou případech pro údajný Nafilmovaný pád či přehrávání, předseda disciplinární komise ELH zastavil.

Praha, dne 26. 12. 2019

PhDr. Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí