V Austrálii skončilo mistrovství světa třídy Finn

Od 16. do 21. 12. se závodilo na mistrovství světa olympijské třídy Finn. Konalo se v Royal Brighton Yacht Clubu v Melbourne v Austrálii.

Na startu bylo 62 závodníků z 23 zemí. Mezi nimi nechyběl ani náš jediný reprezentant Ondřej Teplý. Tréninkové podmínky byly skvělé a také závod proběhl za ideálního jachtařského počasí – bylo teplo, slunečno a vál silný stabilní vítr. Pouze jeden den se nezávodilo a jeden den foukal vítr slabší. Celkem se odjelo deset rozjížděk včetně finálové.

I když závod nebyl olympijskou kvalifikací, konkurence byla veliká. Některé týmy, například USA, zde měli svou národní kvalifikaci na olympiádu. Závod s přehledem vyhrál Novozélanďan Josh Junior. Do první desítky se vešel ještě jeden reprezentant tohoto ostrovního státu zaslíbeného jachtingu. Stříbro vybojoval Holanďan Nicolas Heiner a třetí byl obhájce titulu Maďar Zsombor Berecz.

From 27 January to 3 February 2019, Miami will host sailors for the second round of the 2019 Hempel World Cup Series in Coconut Grove. More than 650 sailors from 60 nations will race across the 10 Olympic Events. ©PEDRO MARTINEZ/SAILING ENERGY/WORLD SAILING 29 January, 2019.

Ondřej Teplý se celý závod pohyboval na začátku druhé desítky, zajel jedno skvělé třetí místo, ale do top ten se nakonec nedostal. Celkově skončil na vynikajícím 15. místě. A to nezávodil na tom nejlepším materiálu, který má v současné době v dispozici. Ten musel zůstat v Evropě, aby byl připraven na poslední kvalifikaci na olympiádu – na závod světového poháru, který se pojede od 13. do 19. dubna 2020 v italském Janově. Pokud pojede Ondra ve stejné formě jako v Austrálii, kvalifikace by mu neměla uniknout.

2019 Finn Gold Cup – Melbourne, Australia

O další místa na olympiádu budou v Janově bojovat i ostatní naši reprezentanti ve třídách Laser, Laser Radial, 49erFX a RS:X-ženy. Jediným zatím kvalifikovaným jachtařem je Karel Lavický, který závodí na windsurfu RS:X.

Další informace: 

http://2019.finngoldcup.org

Výsledky:

http://sailingresults.net/sa/results/overall.aspx?ID=80280.2

Fotografie Roberta Deavese volně k použití:

http://www.flickr.com/photos/finnclassphotos/

Videa:

http://www.youtube.com/thefinnchannel

https://www.facebook.com/InternationalFinnClass/
finnclass.org/Finn-tv

https://drive.google.com/drive/folders/1MviQ3I80MmJVB8KORA4X-FMGoiaa2qb_

Eva Skořepová, PR manažerka Českého svazu jachtingu