Galavečer Grassroots fotbalu za rok 2019

Galavečer Grassroots: Mezi nominovanými je i Hložek, oceňovat se bude 5. ledna

Fotbalová asociace České republiky bude v neděli 5. ledna 2020 již poosmnácté vyznamenávat nejlepší hráče a trenéry v kategoriích mládežnického, ženského i neprofesionálního fotbalu za kalendářní rok 2019 na Galavečeru Grassroots fotbalu. Slavnostní předávání začne na pražském Žofíně v 18 hodin.

V hráčských kategoriích vyčnívá jméno reprezentanta do 21 let Adama Hložka, který patří mezi základní stavební kameny sestavy pražské Sparty. Teprve sedmnáctiletý talent byl na loňském Galavečeru Grassroots vyhlášen nejlepším mladším dorostencem roku a letos bude usilovat o prvenství v kategorii staršího dorostu.

„Myslím si, že to pro něj hodně znamená, i když to třeba nedával nějak extra najevo. On toužil vyhrát, aby se ujistil, že pracuje poctivě, že se posouvá a kráčí správným směrem. Zrovna tohle individuální ocenění z Galavečeru Grassroots je pro něj úplně to nejdůležitější,“ přiznal v rozhovoru pro fotbal.cz otec Adama Hložka Zbyněk.

Spolu s jeho synem jsou na nejlepšího staršího dorostence nominováni Filip Firbacher z Hradce Králové a Jan Žambůrek z anglického Brentfordu. Ti se v říjnu podíleli na postupu reprezentace do 19 let do elitní fáze kvalifikace mistrovství Evropy. Totéž platí o sparťanském Adamu Karabcovi, který je nominován na mladšího dorostence roku vedle olomouckého Jáchyma Šípa a ostravského Jakuba Drozda.

Mezi ženami byly v anketě talent roku nominovány slávistka Olivie Lukášová a sparťanky Aneta Pochmanová a Eliška Sonntagová. Kromě zmíněných kategorií budou na Galavečeru Grassroots fotbalu za rok 2019 vyznamenáni také trenéři, futsalisté či plážoví fotbalisté a v doprovodných anketách pak budou oceněny také sociální akce, charitativní projekty a fair-play gesta.

Slavnostním vyhlášením bude na pražském Žofíne provázet moderátor Jiří Pelnář a hudební doprovod obstará zpěvačka Debbi. Prohlédněte si minulé vítěze jednotlivých anket. Celý záznam Galavečera Grassroots za rok 2018 je k dispozici tady.

Radek Šamša, oddělení komunikace/Press Department

Fotbalová asociace České republiky