Kolaps florbalistek: čtyři góly za 73 vteřin!

Naše florbalistky se vrací z mistrovství světa bez medaile. Připravily se nejméně o druhé místo, ale to by musely zvládnout semifinále s domácími Švýcarkami. V tomto utkání došlo k neuvěřitelnému zvratu, z vedení 6:1  nakonec přišla v prodloužení krutá prohra 6:7!

 Když ve 41. minutě  zvýšila Urbánková  vedení čs. družstva na 6:1, zdál se být jasný postup do finále.  Ještě za stavu 6:2, osm a půl minuty před koncem třetí třetiny, nic nenasvědčovalo pohromu.

  Ta však přišla v posledních dvou minutách. Švýcarský trenér odvolal brankářku a v power play rozpoutaly domácí hráčky před naší brankou kolotoč. Během 73 vteřin vstřelily čtyři góly a zápas za stavu 6:6 vstoupil do prodloužení. A v něm,  26 vteřin před jeho koncem z hole Wiklové padl sedmý gól!

 Nezodpovězená zůstává otázka, proč v závěru zápasu při divoké gólové přestávce si nevzal trenér čs. družstva time-out, aby na chvíli přerušil ofenzívu Švýcarek

  Místo finále v neděli čekal český tým zápas o třetí místo s Finkami, které v semifinále podlehly Švédkám 4:5.  Naše hráčky, které prohru se Švýcarkami proplakaly, se marně snažily o reparát a získat aspoň bronzovou medaili. V průběhu druhé třetiny vedly 3:1, ve třetině rychle přišly o náskok. Pak prohrávaly 3: 4  a po odvolání brankářky v početní převaze vyrovnala Beránková. Prodloužení, stejně jako proti Švýcarkám, nedopadlo dobře a po třech minutách rozhodla V.Kaupiová o vítězství Finek 5:4.

 Semifinále: Svédsko – Finsko 5:4 (1:0, 3:3, 1:1),  Švýcarsko – Česká republika 7:6 v prodloužení (0:3, 1:2, 5:1- 1:0).

  Finále: Švýcarsko – Švédsko 2:3 v prodloužení (1:1, 1:0, 0:1 – 0:1)

  O třetí místo: Finsko – Česká republika 5:4 V prodloužení ( 1: 0, 0:3, 3:1 – 1:0)

  Pro naše hráčky opět zůstalo čtvrté místo, tolik nepopulární bramborová medaile. Neuvěřitelné selhání v posledních minutách utkání se Švýcarskem je minimálně připravila o stříbrné medaile. Ve finále při znalosti kvality Švédek  by se totiž dalo těžko očekávat  vítězství.

Čtsa, ph., foto: www.ceskyflorbal.cz