V moskevském turnaji český tým poslední

Turnaj Chanel One Cup  začal pro naše hokejisty v Plzni vítězstvím, ale po prohře s Rusy 3:4 na nájezdy propadli v posledním utkání se Švédy. Prohrou 1:3 tak s třemi body skončili v turnaji poslední.  Ovšem po dvou turnajích Euro Hockey Tour jsou v čele zásluhou tří vítězství před měsícem v Helsinkách.

Ze dvou moskevských střetnutích, bylo zdařilejší s Rusy, v němž naši prohrávali 0:2, ale dokázali to otočit a ještě 11 minut před koncem třetí třetiny  vedli 3:2. Potom, stejně jako při prvních dvou gólech z přesilovky, rozhodla o vyrovnání třetí hra Rusů v početní převaze. Po rušném, ale bezbrankovém prodloužení, naši  selhali v nájezdech. Neproměnili ani jediný.

Nemastný, neslaný výkon v prvních dvou třetinách vedl k porážce se Švédy, sice na dvoubrankový náskok soupeře odpověděl pohotový H. Zohorna, ale při power play přišel  Filippi o puk a inkasovali jsme třetí gól do opuštěné branky. Nelze upřít našim hráčům i dost smůly, protože třikrát nastřelili tyčku.
Ve srovnání s prvním turnajem došlo v týmu k 14 změnám. Konstatujeme, že změny byly k horšímu. Je pravda, že  chybělo v Moskvě pět zkušených hráčů, v čele s Janem Kovářem a Gulašem a že  v průběhu před turnajem došlo  k několika zraněním. To však přináší každý turnaj, nelze se na to vymlouvat.
Spíš si přiznejme, že nejeden hráč nesplnil požadavky trenérů. Hlavní kouč Říha hovořil například o Jaškinovi, Nestrašilovi a Sekáčovi. Nevytvořili  silnou první útočnou formaci, která by táhla tým v době, kdy ostatním se nedaří. To bylo zejména zjevné v utkání se Švédskem.

Výsledky Channel One Cupu 2019:

Čtvrtek 12. prosince 2019
Rusko – Švédsko 3:4
Finsko – Česko 3:4 pp.
Branky ČR: 6. Zaťovič (Gulaš), 10. Sekáč (Tomášek), 18. Sedlák (Moravčík, A. Nestrašil), 61. Sedlák (Jeřábek).

Sobota 14. prosince 2019
Finsko – Švédsko 5:1
Rusko – Česko 4:3 sn.
Branky ČR: 22. Sedlák (Jaškin, J. Krejčík), 36. Filippi (Sekáč, Zaťovič), 48. H. Zohorna (R. Zohorna, Klok)