Sobotní výsledky 20. kola FORTUNA:LIGA

Na závěr podzimní části nejvyšší fotbalové soutěže 20. kola nedošlo k žádnému velkému překvapení. Zlín vyhrál s Opavou, Bohemians vybojoval zaslouženě bod v Olomouci, Liberec si poradil s Karvinou a Příbram prohrála doma vysoko se Slováckem.

Zlín porazil Opavu díky Fantišovi

Fotbalisté Zlína po zlepšeném výkonu, zejména ve druhém poločase zvítězili ve 20. kole FORTUNA:LIGY doma nad SFC Opava 2:0. Branky zařídil v 53. a 63. minutě Antonín Fantiš. Zlín vyhrál potřetí za sebou v domácím prostředí se ziskem 21 bodů, v tabulce před zimní přestávkou. Naopak Opava popáté venku nebodovala a v ligové soutěži je čtrnáctá. Takže se bude muset hodně zlepšit od února příštího roku ve zbývajících kolech, aby nebojovala v baráži o udržení v lize.

Bohemka bodovala podruhé v sezoně venku

Fotbalisté Bohemians dokázali po výborném výkonu ve 20. kole FORTUNA:LIGY vybojovat v Olomouci remízu 1:1 a moc nescházelo, aby získali tři body. Současně si připsali druhý bod venku, v nové ligové sezoně. „Klokani“ se ujali vedení ve 30. minutě, kdy se trefil umístněnou střelou do sítě Milan Havel, hned v úvodu druhého poločasu vyrovnal po hezké akci Šimon Falta. Sigma tak porazila Pražany po osmi minulých utkáních v nejvyšší fotbalové soutěži, v tabulce figuruje na desátém místě. Bohemka v neúplné ligové tabulce na třináctém.

Liberec po dvou porážkách plně bodoval

Fotbalisté Liberce vyhráli v posledním podzimním zápase ligové sezony nad Karvinou 3:0. Na zasloužené výhře se podílel gólem, hned v úvodu druhého poločasu 20. ligového kola Roman Potočný, pojistku přidal v 70. minutě střídající Kamso Mara a skóre nakonec upravil a zároveň potvrdil v 86. minutě Radim Breite. Severočeši tak po dvou zbytečných porážkách, vybojovali tři důležité body, přesto zůstali ve středu tabulky. Naopak Karviná opět po deseti ligových kolech nezvítězila a před ligovou přestávkou skončila na 15. místě.

Příbram doma opět prohrála

Fotbalisté Slovácka přijeli na hřiště Příbrami ve 20. kole FORTUNA:LIGY vyhrát, což potvrdili výsledkem 4:1, takže v neúplné ligové tabulce jsou šestí. Hostující tým z Uherského Hradiště, nedal Středočechům žádnou šanci otočit vývoj zápasu. O druhé výhře za sebou rozhodli hosté již po čtvrt hodině hry, kdy se trefili do sítě Lukáš Sadílek, Jan Juroška a Marek Havlík z penalty. Čtvrtý gól vsítil po změně stran Tomáš Zajíc. Příbram se opět nedokázala doma střelecky prosadit. Jediný gól domácího týmu zařídil Adam Petrák, jenže celková bilance je velice špatná, neboť nedokázali po třinácti kolech po sobě vyhrát a tak před zimní přestávkou před jarní částí, skončili na posledním místě ligové tabulky.

Výsledky 20. kola FORTUNA:LIGA:

FC Fastav Zlín – SFC Opava 2:0 (0:0)

Branky: 53. a 63. Fantiš. Rozhodčí: Ginzel – Melichar, Novák. Diváci: 2 468.

Zlín: Rakovan – Cedidla, Buchta, Hnaníček – Matejov, Folprecht, Hlinka, Jiráček (85. Bartošák) – Fantiš, Poznar (78. Wágner), Čanturišvili (60. Džafič). Trenér: Kameník.

Opava: Fendrich – Hrabina, Simerský, Rychlý (69. Sus), Žídek – Helebrand (60. Manzia), Souček, Řezníček, Jursa, Mondek (60. Stáňa) – Dedič. Trenér: Balcárek.

SK Sigma Olomouc – Bohemians Praha 1905 1:1 (0:1)

Branky: 55. Falta – 30. Havel. Rozhodčí: Hocek – Dobrovolný, Flimmel. ŽK: Vepřek, Jemelka, Zima – Podaný, Hůlka. Diváci: 2 412.

Olomouc: Mandous – Sladký (85. Texl), Štěrba (25. Zima), Jemelka, Vepřek – Zahradníček (66. Hála), González, Zmrzlý, Plšek, Falta – Chytil. Trenér: Radoslav Látal.

Bohemians: Le Giang – Köstl, Hůlka, Krch – Havel, Vacek (63. Bederka), Jindřišek, Hronek, Podaný (80. Záviška) – Nečas, Vodháněl (86. Keita). Trenér: Klusáček.

FC Slovan Liberec – MFK Karviná 3:0 (0:0)

Branky: 48. Potočný, 70. Mara, 86. Breite. Rozhodčí: Královec – Kotalík, Pečenka. ŽK: Oscar, Chaluš – Jarábek (trenér), Krivák, Vukadinovič, Janečka, Rundič, Želizko. Diváci: 1 760.

Liberec: Knobloch – Mikula, Kačaraba, Chaluš, Hybš – Oscar, Breite – Malinský (69. Pešek), Baluta (62. Mara), Potočný – Musa (89. Gembický). Trenér: Hoftych.

Karviná: Hrdlička – Krivák (55. Petráň), Janečka, Rundič – Ndefe, Lingr (83. Želizko), Bukata, Hanousek, Čonka – Ba Loua (74. Putyera), Vukadinovič. Trenér: Jarábek.

1.FK Příbram – 1. FC Slovácko 1:4 (0:3)

Branky: 59. Petrák – 2. Sadílek, 7. Juroška, 16. Havlík z pen., 56. Zajíc.
Rozhodčí: Lerch – Vaňkát, Ratajová. ŽK: Kodr, Kočí, Rezek – Reinberk.
Diváci: 1 268.

Příbram: Kočí – Tregler, Kodr, Nový, Cmiljanovič – Květ (33. Škoda) – Polidar, Petrák, Rezek, Zeman (33. Voltr) – Slepička (69. Stuparevič). Trenér: Nádvorník.

Slovácko: Trmal – Reinberk (74. Šimko), Hofmann, Kadlec, Juroška – Havlík, Sadílek – Kalabiška, Hellebrand (67. Krejčí), Navrátil – Zajíc (78. Dvořák). Trenér: Svědík.