Po nepovedeném začátku prohráli druhý domácí podzimní zápas

Před utkáním 20. kola FORTUNA:LIGY byla Boleslav čtvrtá a Jablonec pátý se shodným počtem 32 bodů, pro lepší umístění Boleslavi hovořilo celkové skóre lepší o pouhý jediný gól. Stejný počet bodů jako Boleslav i Jablonec měla i třetí Sparta. V posledním utkání roku 2019 si postavení v ligové tabulce polepšil Jablonec.

První poločas začal čileji Jablonec a byl lepší po většinu pětačtyřiceti minut. Centr jabloneckého Kroba brankář Šeda lapil a o chvíli později Pleštil z dvaceti metrů vystřelil nepřesně. V 5. minutě vyzkoušel pozornost jabloneckého brankáře Hrubého obránce Křapka.

V 9. minutě se Pudil vydal do útoku, a když před soupeřovým vápnem přišel o míč, tak Jablonečtí vyrazili do protiútoku, v jehož finále Doležal v běžeckém souboji přetlačil Hubínka a levačkou se trefil k pravé tyči – 0:1.

V 11. minutě získali Boleslavští první roh a po jeho rozehrání branku soupeře neohrozili, naopak čelili dalšímu jabloneckému brejku. Ve 13. minutě z dobré pozice střílel boleslavský Ladra těsně mimo Hrubého branku.

V 17. minutě po autovém vhazování na boleslavské polovině hřiště přišel nedaleko vápna Hubínek o míč, což Doležal potrestal druhou zdařilou přízemní ranou k pravé tyči – 0:2.
V 19. minutě Boleslavští odolali Krobově rohu především zásluhou Tataevova důrazu a o chvíli později vyrazili k úspěšného ataku.

Ve 20. minutě se konečně střelecky prosadili, když na Buchovu střelu lehce tečovanou bránícím hráčem k levé tyči jablonecký gólman Hrubý nedosáhl – 1:2.

Ve 34. minutě po druhém boleslavském rohu Ladrovu ránu vyrazil Hrubý před sebe a následně vyrazil i Mešanovičovu dorážku hlavou, rozhodčí však boleslavskému útočníkovi odmávali a odpískali postavení mimo hru.

Ve 37. minutě po čtvrtém rohu zvýšil Jablonec vedení opět na dva góly, když Doležalovu hlavičku do boleslavské branky usměrnil Jovovič – 1:3.

První dějství dohráli Boleslavští v podivném útlumu, nepřesně kombinovali a ve většině osobních soubojích byli pomalí a nedůrazní.

Do druhého poločasu se Boleslavští vrátili bez zraněného stopera Pudila, na jehož post se posunul Jakub Klíma a místo pravého beka zaujal Hubínek, v záloze byl novým mužem Fulnek.
V 55. minutě po jabloneckém prvním rohu po přestávce Jugasovo zakončení vyrazil Šeda a následovaly v jedné minutě další dva rohy, kterým boleslavská defenzíva odolala. Teprve potom se Boleslavští dostali na dostřel soupeřovy branky, ale neprosadili se přes pozorně a obětavě bránící jablonecké hráče. V 61. minutě Mešanovič vybojoval roh, ale Boleslavští jabloneckou branku neohrozili. V 65. minutě Doležal z malého vápna přestřelil Šedovu branku. V 70. minutě Mešanovič vystřelil ze třiceti metrů ukvapeně a nepřesně.

V 71. minutě po Buchově centru se z pár kroků obětavou dorážkou k pravé tyči prosadil Mešanovič – 2:3.

V 76. minutěbyla Boleslav blízko vyrovnání, ale rozhodčí Julínek ponechal bez potrestání podražení Buchy v hloubi jablonecké šestnáctky, a na konci pokračující akce Mešanovič z malého vápna netrefil jabloneckou branku. V 85. minutě Fulnekův pěkný centr před Mešanovičem a Jiřím Klímou stáhnul brankář Hrubý, který o dvě minuty později zkrotil i Buchovu tečovanou střelu.

Rozhodčí nastavil utkání o čtyři minuty, které se odehrály v jablonecké šestnáctce ovšem bez gólového efektu a tak Boleslavští odešli z domácího trávníku s druhou podzimní prohrou.

FK Mladá Boleslav – FK Jablonec 2:3 (1:3)

Góly: 20. Bucha, 71. Mešanovič – 9. a 17. Doležal, 37. Jovovič. Rozhodčí: Julínek – Caletka, Podaný. ŽK: Mešanovič, Budínský, Trenér Weber. Diváků: 1 248.

Mladá Boleslav: Šeda – Jakub Klíma, Tataev, Pudil (46. Fulnek), Křapka (70. Pech) – Hubínek – Ladra (61. Jiří Klíma), Matějovský, Budínský, Bucha – Mešanovič. Trenér: Weber.

FK Jablonec: Hrubý – Holík, Jugas, Břečka, Krob – Jovovič (75. Acosta), Kubista, Považanec, Pilík (89. Plechatý) – Pleštil (68. Hamalainen), Doležal. Trenér: Rada.

Fotbalová derniéra roku uspokojila více Radu, než Webera

Oba trenéři, boleslavský Jozef Weber i jablonecký Petr Rada, využili poslední tiskovou konferenci v letošním roce k popřání příjemného prožití vánočních svátků a zdařilého vstupu do nového roku 2020 příznivcům svých klubů i všem fotbalovým fanouškům.

Boleslavský Jozef Weber po prohraném domácím zápase s Jabloncem řekl svým svěřencům, že dvěma prohrami v závěru letošního roku vrhnuli stín na celou podzimní sezónu, i když se za půl roku hodně zlepšili. „V posledních dvou zápasech nás postihla herní i výsledková krize,“ smutnil Jozef Weber, který na některých hráčích pozoroval únavu z dlouhé mistrovské sezóny. Při nepříznivém vývoji zápasu s Jabloncem věřil podobně s hrstkou prochladlých diváků, že mužstvo výsledek obrátí, jako v některých předchozích mistrácích. „Byl proti nám kvalitní a vyspělý soupeř, který nám obrat nedovolil. Nebylo nám tentokrát souzeno, soupeř vyhrál zaslouženě.“ Jozef Weber naznačil, že v zimě dojde ke kádrovým změnám v mladoboleslavském mužstvu. „Mám obavu, že přijdeme o Komlichenka, kterého si spousta lidí neváží, ale on už českou ligu přerostl. Je z něho komplexní útočník, zlepšil se v tom, že fotbal hraje i po ztrátě míče, na to však doplatil vyloučením na Spartě. Vážím si jej, protože v Boleslavi se choval vždy týmově. Jablonci závidím Jovoviče, toho bych si do mužstva hned vzal. Čekáme také na vyjádření pražské Slavie ohledně Takácse, když se nevrátí do Boleslavi, začneme hledat stopera. Musíme se posílit v defenzívě, když jsem viděl Jugase v jabloneckém dresu, litoval jsem, že jsme jej v létě neudrželi. V posledních letošních zápasech jsme byli hodně křehcí v defenzívě, v ní se musíme zlepšit personálně i takticky.“ uvedl Jozef Weber.

Jablonecký kouč Petr Rada byl šťastný, že jeho tým po předchozí výhře v Opavě uhrál i v Boleslavi tři body. „Ze dvou zápasů venku jsme udělali šest bodů a to nás posunulo do popředí ligové tabulky,“ pochvaloval si. „Do zápasu proti Boleslavi jsme vstoupili dobře dvěma góly z dobrých brejkových situací, které završil Doležal. Potom jsme dostali laciný gól a soupeř se vrátil do zápasu. O přestávce jsem v kabině nabádal hráče, ať nespoléhají na to, že vedou, neboť Boleslav doma spousty zápasů otočila. Druhý poločas jsme ji zbytečnou druhou inkasovanou brankou dostali zpět do zápasu. Měla v určité fázi hodně centrů a od Matějovského hodně překvapivých přihrávek, ale ustáli jsme to, stejně jako soupeř naše dvě velké šance. Vytvořili jsme si hodně šancí, dali venku tři branky a tak jsem s výkonem mužstva i jednotlivých hráčů spokojený. Jeli jsme do Boleslavi s respektem a odvážíme si tři body, kterých si vážíme,“ řekl Petr Rada.

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav
Jiří Koros, manažer komunikace