Naši hokejisté opět porazili Finy

Stejně jako před měsícem v Helsinkách  naše národní mužstvo zdolalo Finy. Tentokrát ve čtvrtek  Plzni 4:3 v prodloužení.  Druhý den po utkání hokejisté odcestovali do Moskvy, kde o víkendu vyvrcholí turnaj Channel Cup One.

Zápas začal pro náš tým dobře. Už po deseti minutách vedl 2:0 a ani snížení náskoku Bjorneinenem ,  jej nepřivedlo z rovnováhy. Ještě do konce první třetiny Sedlák vstřelil třetí gól.

V  další dvacetiminutovce panoval vyrovnaný boj, oba brankáři byli bezchybní.  Zato ve třetí třetině, především v posledních deseti minutách, bylo jaksepatří rušno. Finové, s osmi hráči z týmu mistrů světa, se vehementně pustili do útočení. Poté co snížil Lammikko na 3:2 bylo v  našem obranném pásmu živo, vyrovnávací gól  visel ve vzduchu. A také padl, 48 vteřin před koncem třetiny. Bylo  to v době, kdy soupeř hrál power play.

Prodloužení  trvalo jen půl minuty. Ve hře  tří proti třem ujel Sedlák, a přestože byl   tvrdě atakován, dokázal umístit puk k levé tyčce finské branky. Sedlák, autor dvou gólů, se stal mužem zápasu.

Výsledek prvního utkání české reprezentace na Channel One Cupu:

Česko – Finsko 4:3 po prodl. 3:1, 0:0, 0:2 – 1:0

Branky – nahrávky: 6. Zaťovič (Gulaš), 10. Sekáč (Tomášek), 18. Sedlák (Moravčík, Nestrašil), 61. Sedlák – 13. Björninen (Karjalainen), 52. Lammikko (Puljujärvi), 60. Savinainen (Kemiläinen, Puljujärvi). Rozhodčí: Sjöqvist, Öhlund (oba Švédsko) – Ondráček, Špůr (oba ČR). Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Diváci: 6 988.

Česko: Will – Šustr, Jeřábek, Moravčík, Krejčík, Mozík, Klok, Pyrochta, Hrbas – Gulaš, Filippi, Zaťovič – Jaškin, Sedlák, Nestrašil – Tomášek, Horák, Sekáč – Lenc, Rousek, O. Beránek. Trenér: M. Říha st.

Finsko: Laurikainen – Pokka, Koivisto, Kemiläinen, Melart, Eronen, Friman, Reunanen – Puljujärvi, Lammikko, Savinainen – Nättinen, Siikonen, Palmu – Puustinen, Paajanen, Suomi – Karjalainen, Björninen, Sallinen. Trenér: J. Jalonen.

Tomáš Zohorna zřejmě na operaci.

Kompletní útok bratří Zohornů tentokrát v dalším turnaji Euro Hockey Toura hrát  nebude. Do  Moskvy nemohl  odcestovat, neboť ho postihl prudký zánět slepého střeva.  Je pravděpodobné, že se bude muset podrobit operaci. Místo Tomáše Zohorny povolal trenér  Říha  útočníka Pavlíka z Montfieldu Hradec Králové.