Česká dvacítka zahájila ve Frýdku-Místku přípravný kemp před MS U20

Česká reprezentace do dvaceti let se poprvé před domácím juniorským světovým šampionátem sešla na přípravném kempu ve Frýdku-Místku. Těsně před srazem musel trenér Václav Varaďa udělat dvě změny oproti původní nominaci. Z důvodu zranění se z prvního srazu omluvili Matěj Blümel a Michal Gut. Není ovšem vyloučeno, že se do přípravy ještě v následujících dnech zapojí. Místo nich byli na sraz povoláni Jaroslav Brož a Jan Bambula.

Doplňující informace:

Hráči v hale Polárka budou hráči dva dny trénovat. 11.12. mohou novináři dorazit na rozhovory po tréninku (doporučuji dorazit okolo 11:00).

Modelové utkání proběhne bude uzavřeno pro fanoušky, media ale mohou dorazit, stačí se mi ozvat na email

Ohledně zdravotního stavu Jakuba Lauka vás budu informovat, jakmile budeme mít podrobnější informace

V příloze posílám fotografie, které můžete použít, pokud použijete zdroj „Foto: Jan Velčovský“

Nominovaní hráči (29) pro sraz 10.12.:

Brankáři: Daniel Dvořák (LHK Jestřábi Prostějov), Nick Malík (HC Oceláři Třinec), Jan Bednář (HC Energie Karlovy Vary), Lukáš Pařík (Spokane Chiefs, WHL).

Obránci: Tomáš Dajčar, Jan Mlčák, Miroslav Kukla, Klejna František (všichni HC Stadion Litoměřice), Stanislav Svozil (HC Kometa Brno), Martin Haš (Tappara, FIN), Ivan Lytvynov (HC Motor České Budějovice), Karel Klikorka (BK Mladá Boleslav), Jan Štibingr (Madison Capitols, USHL), Radek Kučeřík (Saskatoon Blades, WHL).

Útočníci: Otakar Šik, Vojtěch Střondala, Vitouch David (HC Stadion Litoměřice), Karel Plášek (HC Kometa Brno), Petr Čajka (Geneve-Servette, SUI), Zdeněk Sedlák (Hermes, FIN), Radek Mužík (Lulea HF, SWE), Jaroslav Brož (HC Slavia Praha), Jan Myšák (HC Litvínov), Jan Šír (Bílí Tygři Liberec), František Řehák (Rapperswil, SUI), Ondřej Pavel (Fargo Force, USHL), Martin Lang (Kamloops Blazerss, WHL), Jonáš Peterek (Calgary Hitmen, WHL), Jan Bambula (HC Havířov).

Nominovaní hráči (10) pro sraz 15.12.:

Brankář: Lukáš Dostál (Ilves, FIN).

Obránci: Libor Zábranský (Moose Jaw Warriors, WHL), Šimon Kubíček (Seattle Thunderbirds, WHL).

Útočníci: Jakub Lauko (Providence Bruins, AHL), Jan Jeník (Hamilton Buldogs, OHL), Jaromír Pytlík (Sault Ste. Marie Greyhounds, OHL), Matěj Pekař (Barrie Colts, OHL), Michal Teplý (Winnipeg Ice, WHL), Filip Koffer (Prince George Cougars, WHL), Adam Raška (Rimouski Oceanic, QMJHL).

Realizační tým:

Generální manažer: Pešán Filip
Manažer týmu: Černý Otakar
Hlavní trenér:Varaďa Václav
Asistent trenéra: Krátoška Aleš
Asistent trenéra: Eliáš Patrik
Trenér brankářů: Jirátko Radek
Kondiční trenér: Hlavatý Radek
Videotrenér: Pail Dalibor
Lékař: MUDr. Budoš Miroslav
Kustod: Vejvoda Jan
Kustod/masér: Vejvoda Václav
Fyzioterapeut: Výtisk Martin
Psychoterapeut: MUDr. Randák Dušan
Media manažer: Kalát Ondřej

Program:

Přípravný kemp ve Frýdku-Místku
10. – 23. prosince

Přípravné zápasy českého týmu:

Pátek 13. prosince 2019
13:00 Česká republika – HC Frýdek-Místek (Frýdek-Místek)
Modelové utkání za zavřenými dveřmi

Pátek 20. prosince 2019
17:30 Česká republika – Švédsko (Frýdek-Místek)

Neděle 22. prosince 2019
14:30 Česká republika – Slovensko (Třinec)

Program českého týmu na MS U20

Čtvrtek 26. prosince 2019
15:00 Česká republika – Rusko (Ostrava)

Sobota 28. prosince 2019
15:00 Česká republika – Německo (Ostrava)

Pondělí 30. prosince 2019
19:00 USA – Česká republika (Ostrava)

Úterý 31. prosince 2019
19:00 Kanada – Česká republika (Ostrava)

Čtvrtek 2. ledna 2020
10:00 o udržení (Ostrava)
12:30 QF1 (Třinec)
15:00 QF2 (Ostrava)
17:30 QF3 (Třinec)
20:00 QF4 (Ostrava)*

Sobota 4. ledna 2020
11:00 o udržení (Ostrava)
15:00 SF1 (Ostrava)
19:00 SF2 (Ostrava)

Neděle 4. ledna 2020
11:00 případný 3. zápas o udržení (Ostrava)
15:00 o 3. místo (Ostrava)
19:00 finále (Ostrava)
* Pokud český tým skončí po základní skupině na 1. – 4. místě, odehraje svůj čtvrtfinálový zápas 2. ledna 2020 ve 20:00 v Ostravě

Ondřej Kalát Český hokej,