Slavia bodovala v Liberci, Teplice porazili Zlín, Jablonec vyhrál v Opavě a Plzeň nebodovala na Slovácku!

Slavia zvítězila v Liberci a vede ligu o 14 bodů

Fotbalisté Slavie zvítězili v páteční předehrávce 19. kola FORTUNA:LIGY, bez problémů v Liberci, zaslouženě 3:0. Obhájce mistrovského titulu rozhodl o výhře, kdy se trefil do sítě v 8. minutě hlavou Milan Škoda a v 23. Ibrahim Traoré. V závěru prvního poločasu nedokázal kapitán sešívaných Tomáš Souček proměnit penaltu, ale třetí gól zařídil a tři body potvrdil v 73. minutě Petr Ševčík.

Liberec se sice snažil o zkorigování nepříznivého výsledku, jenže hra v průběhu zápasu postrádala větší důraz, aktivitu a finální zakončení, takže veškeré pokusy Severočechů, slávisté bez větších problémů likvidovali a utkání měli pod kontrolou.

Naopak Slavia v nejvyšší ligové soutěži neprohrála dvacet pět zápasů za sebou a suverénně vede ligovou tabulku o čtrnáct bodů, před druhou Plzní, která bude bojovat v sobotu o plný zisk bodů v 19. kole se Slováckem v Uherském Hradišti. Slávii ještě čeká v úterý poslední zápas skupiny Ligy mistrů v Dortmundu, kde nic jiného neberou než výhru. Liberec naopak prohrál třetí utkání z posledních čtyř kol, takže v domácím prostředí nedokázal bodovat, poprvé po šesti ligových zápasech, v tabulce zůstal devátý.

FC Slovan Liberec – SK Slavia Praha 0:3 (0:2)

Branky: 8. Škoda, 23. Traoré, 73. Ševčík. Rozhodčí: Zelinka – Paták, Kotík.
ŽK: Hybš, Potočný, Mikula, Čech (tr. bran.), Karafiát, Fukala (vš. Lib.).
Diváci: 5 326.

Liberec: Nguyen – Fukala, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Mikula, Mara (79. Ju Kang-hjon) – Malinský (90. Gembický), Breite, Pešek (85. Dordič) – Potočný. Trenér: Hoftych.

Slavia: Kolář – Coufal, Takács, Kúdela, Bořil – Souček – Ševčík, Traoré (78. Provod), Stanciu, Olayinka (64. Masopust) – Škoda (70. Van Buren). Trenér: Trpišovský.

Teplice se konečně dočkaly výhry, porazily Zlín!

Fotbalisté Teplic v 19. kole FORTUNA:LIGY porazili v dramatickém zápase doma Zlín 2:1 a zároveň ukončili čekání na výhru po šesti zápasech. Skóre zápasu otevřeli Severočeši hned v úvodu druhého poločasu zásluhou Jakuba Řezníčka. Za hosty vyrovnal v 72. minutě Antonín Fantiš. Po dvou minutách rozhodl o výhře domácích obránce Jan Knapík, který prvně skóroval v nejvyšší fotbalové soutěži. Tepličtí se přesunuli v neúplné ligové tabulce na jedenácté místo. Bilance „Ševců“ po šestém nevyhraném venkovním zápase za sebou, zůstali třináctí.

FK Teplice – FC Fastav Zlín 2:1 (0:0)

Branky: 46. Řezníček, 74. Knapík – 72. Fantiš. Rozhodčí: Denev –Blažej, Koval. ŽK: Nazarov, Grigar – Fantiš, Wágner. Diváci: 1 524.

Teplice: Grigar – Knapík, Čmovš, Shejbal, Hyčka (46. Radosta) – Nazarov (69. Kodeš), Kučera, Žitný, P. Mareš – Řezníček, J. Mareš (90. Moulis). Trenér: Hejkal.

Zlín: Rakovan – Cedidla, Buchta, Hnaníček (90. Železník) – Matejov (83. Čanturišvili), Hlinka, Jiráček, Bartošák – Poznar (65. Janetzký), Wágner, Fantiš. Trenér: Kameník.

Výhru Jablonce v Opavě zařídil premiérovým gólem Pleštil

Fotbalisté Jablonce přijeli v 19. kole FORTUNA:LIGY do Opavy vyhrát, což se nakonec splnilo, z Moravy si odvezli po výborném výkonu tři body a výhru 1: 2.   Takže domácí ve třetím utkání pod novým trenérem Jiřím Balcárkem, poprvé ztratili všechny body. Po prvním poločase se sice snažily oba týmy, strhnout vedení na svoji stranu, což se nesplnilo. Brankové skóre se otevřelo ve druhém poločase, kdy na vedoucí branku ve 49. minutě po hezké akci jabloneckého Martina Doležala, odpovědět opavský kapitán Jan Žídek. O výhře Severočechů rozhodl v 82. minutě střídající Dominik Pleštil. Jablonec si po třech vítězných kolech připsal další výhru a zároveň se posunul na čtvrté místo v neúplné ligové tabulce. Slezané jsou dál čtrnáctí.

SFC Opava – FK Jablonec 1:2 (0:0)

Branky: 70. Žídek – 49. Doležal, 82. Pleštil. Rozhodčí: Dubravský – Horák, Poživil. ŽK: Svozil, Šulc, Souček – Kubista, Jovovič. Diváci: 2512.

Opava: Fendrich – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek – Řezníček (58. Jursa), Souček – Sus (58. Schaffartzik), Šulc, Mondek (86. Stáňa) – Dedič. Trenér: Balcárek.

Jablonec: Hrubý – Holík, Jugas, Břečka, Krob – Jovovič (86. Pilík), Kubista, Považanec (90. Plechatý), Sýkora – Chramosta (79. Pleštil), Doležal. Trenér: Rada.

Plzeň prohrála na hřišti Slovácka

Fotbalisté Plzně v 19. kole FORTUNA:LIGY opět své příznivce dost zklamali, protože nedokázali vyhrát na hřišti Slovácka a prohráli 1:2. Vzájemná bilance obou týmů, zejména týmu z Uherského Hradiště, je po dvou odehraných zápasech v nové soutěži, bodově úspěšná. Viktoria naopak po porážce ztrácí z druhého místa tabulky, čtrnáct bodů na vedoucí Slavii. Hned v 6. minutě se domácí ujali vedení, kdy se trefil z velkého vápna umístněnou střelou do branky Petr Reinberk. V závěru prvního poločasu vyrovnal umístněnou střelou k tyči Michael Krmenčík, O výhře domácího celku rozhodl v 83. minutě střídající Patrik Hellebrand, který zařídil výhru Slovácka po neúspěšných čtyřech kolech.

Slovácko závěr zápasu přežilo, tlak hostující Plzně, zároveň si připsalo do historie klubu, že porazilo západočeského soupeře v nejvyšší fotbalové soutěži, poprvé od prosince 2005, po jedenácti utkáních. Svěřenci domácího trenéra Martina Svědíka se posunuli po výborném výkonu na sedmou příčku v tabulce.

1. FC Slovácko – FC Viktoria Plzeň 2:1 (1:1)

Branky: 6. Reinberk, 83. Hellebrand – 43. Krmenčík. Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Myška. ŽK: Divíšek, Petržela – Čermák, Kalvach. Diváci: 4 432.

Slovácko: Trmal – Reinberk, Hofmann, Kadlec, Divíšek – Havlík, Daníček (46. Sadílek) – Petržela (78. Kalabiška), Dvořák (80. Hellebrand), Navrátil – Zajíc. Trenér: Svědík.

Plzeň: Hruška – Řezník, Hejda, Brabec, Kovařík – Hořava (87. Beauguel), Kalvach – Kopic, Čermák (66. Janošek), Hloušek – Krmenčík (79. Chorý). Trenér: Vrba.