Budeme bojovat o třetí místo!

Utkání 19. kola české FORTUNA:LIGY ročníku 2019-20 AC Sparta Praha – FK Mladá Boleslav se hraje v neděli 8. prosince 2019 od 17:00 hodin v Generali Aréně na pražské Letné.

V dosavadních jedenatřiceti vzájemných zápasech Boleslav se Spartou vyhrála desetkrát, remizovala třikrát a prohrála osmnáctkrát při celkově hodně nepříznivém skóre 37:60. Ani jeden z třiceti vzájemných zápasů boleslavských a sparťanských fotbalistů neskončil bez gólů a střelecký průměr činí 3,12 góly/utkání.

Z patnácti utkání hraných na sparťanském trávníku Boleslav vyhrála třikrát, remizovala dvakrát, prohrála desetkrát. Skóre ze vzájemných zápasů na pražské Letné je příznivé pro Spartu 29:13.

V aktuálně rozehraném ročníku českého poháru MOL Cup 2019-20 postoupila Mladá Boleslav do čtvrtfinále, které je na programu ve středu 4. března 2020. Postupně vyřadila ve třetím kole druholigovou Chrudim 4:2 a v osmifinále prvoligový Zlín 3:1.

V osmnácti prvoligových zápasech, nastřílelo deset boleslavských fotbalistů třiatřicet gólů, což činí průměr 1,83 gólu na jeden mistrák.

Střelci ligových gólů FK Mladá Boleslav po osmnácti odehraných utkání základní části FORTUNA:LIGY 2019-20: 10 – Nikolay Komlichenko, 6 – Muris Mešanovič, Lukáš Budínský, 4 – Pavel Bucha, 2 – Jiří Klíma, 1 – Jakub Fulnek, Michal Hubínek, Tomáš Ladra, Alexei Tataev, Ladislav Takács (aktuálně hostuje ve Slavii).

Trenér Jozef Weber před Spartou

„Na přímý souboj o třetí místo se těšíme a půjdeme do něho s odhodláním uspět co nejlépe. K tomu budeme potřebovat vyvážený výkon ve všech řadách, i když je jasné, že utkání rozhodne důraz a přesnost v koncovce,“ řekl boleslavský trenér Jozef Weber.   

Absence pro utkání se Spartou

Ofenzivní záložník Tomáš Wiesner v rekonvalescenci po zranění

Útočník Adam Provazník rekonvalescence po svalovém zranění

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav
Jiří Koros, manažer komunikace
www.fkmb.cz