Václav Varaďa zveřejnil širší nominaci na domácí mistrovství světa juniorů

Trenér české reprezentace do 20 let Václav Varaďa zveřejnil širší nominaci na Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji juniorů 2020, které se bude hrát 26. 12. 2019 – 5. 1. 2020 v Ostravě a Třinci. Přípravný kemp proběhne ve Frýdku-Místku a je rozdělen na dvě části. Pro první fázi přípravy, která začíná 10. prosince, pozvali trenéři 25 hráčů a 4 brankáře, o pět dní později se k týmu připojí dalších 9 hráčů a 1 brankář.

„V první fázi se nám předvedou hráči převážně z Evropy doplněni o kluky z juniorských soutěží v Kanadě a USA, které potřebujeme ještě o něco lépe poznat. Následně dorazí i ostatní námi vybraní hráči vesměs z Kanady a USA. Poté už vše bude na samotných hráčích, jak dobře budou trénovat a hrát, aby si vybojovali své místo v konečné nominaci na mistrovství světa,“ říká Václav Varaďa.

Výběr hokejistů do 20 let pro přípravný kemp vytvořil zkušený kouč společně s asistenty Patrikem Eliášem a Alešem Krátoškou na základě dlouhodobého sledování. „Rozhodující pro konečnou nominaci na MS bude výkonnost, psychická odolnost, přístup a nastavení ke hře. Každý z hráčů od nás dostane roli a tu bude muset pro celkový úspěch týmu do puntíku plnit,“ pokračuje Varaďa, který bude moci na finální soupisku zapsat 3 brankáře a 20 hráčů do pole.

Národní tým se v základní skupině utká postupně s Ruskem, Německem, USA a Kanadou. Do čtvrtfinále postoupí nejlepší čtyři týmy, pátý celek pak čekají souboje o udržení v elitní skupině MS. „Chceme hrát poctivý hokej plný dravosti, nasazení a obětavosti podpořený o dobrou útočnou fázi a obrannou hru v čele s brankářem. Start do skupiny, ve které nás čekají favorité na vítězství v celém turnaji, bude pro nás nesmírně důležitý. Přál bych si, aby našim hráčům, kteří budou reprezentovat Českou republiku, se následně po jejich dobrých výkonech otevřely brány do světového hokeje a my všichni jsme na ně mohli být hrdí,“ dodává trenér, který české juniory vedl už na loňském světovém šampionátu v Kanadě.

Nejvíce, sedmnáct hráčů širší nominace působí v domácích soutěžích (10x Chance liga, 7 TELH), šestnáct nastupuje v zámoří (9x WHL, 3x OHL, 2x USHL, 1x AHL, 1x QMJHL), tři ve Finsku, dva ve Švýcarsku a jeden ve Švédsku. Celkem pět hráčů už má s juniorským světovým šampionátem zkušenosti, loni ve Vancouveru a Victorii se v českém dresu představili Lukáš Dostál, Jan Jeník, Karel Plášek, Matěj Pekař a Jakub Lauko. Poslední jmenovaný reprezentoval Českou republiku na MS U20 už v sezoně 2017/2018 v Buffalu.

Nominovaní hráči (29) pro sraz 10.12.:

Brankáři: Daniel Dvořák (LHK Jestřábi Prostějov), Nick Malík (HC Oceláři Třinec), Jan Bednář (HC Energie Karlovy Vary), Lukáš Pařík (Spokane Chiefs, WHL).

Obránci: Tomáš Dajčar, Jan Mlčák, Miroslav Kukla, Klejna František (všichni HC Stadion Litoměřice), Stanislav Svozil (HC Kometa Brno), Martin Haš (Tappara, FIN), Ivan Lytvynov (HC Motor České Budějovice), Karel Klikorka (BK Mladá Boleslav), Jan Štibingr (Madison Capitols, USHL), Radek Kučeřík (Saskatoon Blades, WHL).

Útočníci: Otakar Šik, Vojtěch Střondala, Vitouch David (HC Stadion Litoměřice), Karel Plášek (HC Kometa Brno), Petr Čajka (Geneve-Servette, SUI), Zdeněk Sedlák (Hermes, FIN), Radek Mužík (Lulea HF, SWE), Matěj Blümel (HC Dynamo Pardubice), Jan Myšák (HC Litvínov), Jan Šír (Bílí Tygři Liberec), František Řehák (Rapperswil, SUI), Ondřej Pavel (Fargo Force, USHL), Martin Lang (Kamloops Blazerss, WHL), Jonáš Peterek (Calgary Hitmen, WHL), Michal Gut (Everett Silvertips, WHL).

Nominovaní hráči (10) pro sraz 15.12.:

Brankář: Lukáš Dostál (Ilves, FIN).

Obránci: Libor Zábranský (Moose Jaw Warriors, WHL), Šimon Kubíček (Seattle Thunderbirds, WHL).

Útočníci: Jakub Lauko (Providence Bruins, AHL), Jan Jeník (Hamilton Buldogs, OHL), Jaromír Pytlík (Sault Ste. Marie Greyhounds, OHL), Matěj Pekař (Barrie Colts, OHL), Michal Teplý (Winnipeg Ice, WHL), Filip Koffer (Prince George Cougars, WHL), Adam Raška (Rimouski Oceanic, QMJHL).

Realizační tým:

Generální manažer: Pešán Filip

Manažer týmu: Černý Otakar

Hlavní trenér: Varaďa Václav

Asistent trenéra: Krátoška Aleš       

Asistent trenéra: Eliáš Patrik 

Trenér brankářů: Jirátko Radek

Kondiční trenér: Hlavatý Radek

Videotrenér: Pail Dalibor

Lékař: MUDr. Budoš Miroslav

Kustod: Vejvoda Jan

Kustod/masér: Vejvoda Václav

Fyzioterapeut: Výtisk Martin

Psychoterapeut: MUDr. Randák Dušan

Media manažer: Kalát Ondřej  

Příloha:

Přípravný kemp ve Frýdku-Místku

10. – 23. prosince

Přípravné zápasy českého týmu

Pátek 13. prosince 2019

13:00 Česká republika – HC Frýdek-Místek (Frýdek-Místek)

Modelové utkání za zavřenými dveřmi

Pátek 20. prosince 2019

17:30 Česká republika – Švédsko (Frýdek-Místek)

Neděle 22. prosince 2019

14:30 Česká republika – Slovensko (Třinec)

Program českého týmu na MS U20

Čtvrtek 26. prosince 2019

15:00 Česká republika – Rusko (Ostrava)

Sobota 28. prosince 2019

15:00 Česká republika – Německo (Ostrava)

Pondělí 30. prosince 2019

19:00 USA – Česká republika (Ostrava)

Úterý 31. prosince 2019

19:00 Kanada – Česká republika (Ostrava)

Čtvrtek 2. ledna 2020

10:00 o udržení (Ostrava)

12:30 QF1 (Třinec)

15:00 QF2 (Ostrava)

17:30 QF3 (Třinec)

20:00 QF4 (Ostrava)*

Sobota 4. ledna 2020

11:00 o udržení (Ostrava)

15:00 SF1 (Ostrava)

19:00 SF2 (Ostrava)

Neděle 4. ledna 2020

11:00 případný 3. zápas o udržení (Ostrava)

15:00 o 3. místo (Ostrava)

19:00 finále (Ostrava)

* Pokud český tým skončí po základní skupině na 1. – 4. místě, odehraje svůj čtvrtfinálový zápas 2. ledna 2020 ve 20:00 v Ostravě

Ondřej Kalát,

www.ceskyhokej.cz