Program zimní přípravy FC Vysočina

Fotbalisté FC Vysočina v pátek absolvovali poslední trénink v letošním roce a rozešli na vánoční dovolenou. První tým se znovu sejde až v pondělí 13. ledna 20120 na prahu zimní přípravy, předtím se budou pilně připravovat individuálně. Dlouhý zimní blok nabídne množství tréninků a zápasů zejména v domácím prostředí.

Už v pátek 3. ledna, deset dnů před ostrým startem přípravy, absolvují nezbytné funkční a diagnostické testy na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze. Druholigoví fotbalisté se budou připravovat v domácím prostředí, kde mohou využít kvalitních tréninkových podmínek, dobře připravených terénů, umělé trávy v areálu Na Stoupách, posilovny na stadiónu a zázemí Hotelu Gustav Mahler. V týdnu před generálkou na ligu je bude čekat herní soustředění.

Do první zimní prověrky mančaft nastoupí ve středu 15. ledna, když se představí na půdě Sigmy Olomouc. I další zimní duel přinese ve kvalitního soupeře – Spartu Praha na strahovském centru. Hned další den, ve středu 29. ledna, bude nastartováno přípravné období, v němž tým Radima Kučery během 21 dnů odehraje pět utkání na domácí umělé trávě v areálu Na Stoupách. Proti Pardubicím a hned čtyřem slovenským klubům – Pohronie (I. liga), Podbrezové, Skalici a Petržalce (všichni II. liga). V sobotu 15. února se Vysočina představí na půdě třetiligového Vyškova a o týden později je na programu generálka na ligu proti Vlašimi.

Boje v jarní FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE znovu vypuknou v pátek 6. března, kdy Jihlava hostí Třinec.

Program zápasů v zimní přípravě najdete TADY – https://www.fcvysocina.cz/zapas.asp?sezona=2020prip

Miroslav Fuks
vedoucí marketingu a tiskový mluvčí