Třetí vlna prodeje vstupenek na zápasy Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji juniorů 2020 začne 6. prosince

PRAHA, 4. prosince –  Měsíc před začátkem mistrovství světa IIHF v ledním hokeji juniorů 2020 jdou do prodeje další vstupenky – prodej začne v pátek 6. prosince v 10.00 hod. V systému se objeví vstupenky na všechna utkání šampionátu, které organizační výbor uvolnil z technických blokací. Vrcholnou hokejovou akci hostí od 26. prosince 2019 do 5. ledna 2020 Ostrava a Třinec.

Ceny vstupenek na juniorský hokejový šampionát začínají na 90 Kč. Vstupenky na utkání českého týmu v základní skupině stojí 290 Kč. Finále juniorského šampionátu bude možné zhlédnout za 450 Kč.

O šampionát je velký zájem – dostupná kapacita zejména na zápasy českého a slovenského týmu byla rychle vyprodána. Velký zájem byl v úvodní fázi prodeje také o utkání týmů USA, Kanady, Ruska, které se představí v Ostravě, i o silné severské týmy ze Švédska a obhájců titulu z Finska, jejichž duely v základní skupině uvidí diváci v Třinci.

Aktuálně uvolní organizační výbor do prodeje další vstupenky – od pátku 6. prosince budou k dispozici vstupenky na všechna utkání, tedy i na česká a slovenská utkání ve skupině. “Dlouhodobě registrujeme velký zájem fanoušků o vstupenky na mistrovství světa IIHF v ledním hokeji juniorů, a proto jsme rádi, že jim jako “Mikuláškou nadílku” můžeme zpřístupnit další vstupenky, které jsme uvolnili z různých technických blokací. V pátek uvolníme do prodeje několik stovek vstupenek na každý zápas, včetně utkání domácího českého týmu,” říká Markéta Štěrbová, generální sekretářka organizačního výboru. “Nechybí mezi nimi ani vstupenky na čtvrtfinále. Už nyní přitom můžeme potvrdit, že pokud do něj postoupí tým České republiky, odehraje svůj čtvrtfinálový zápas 2. ledna 2020 v 19:00 hod v Ostravě.”

Zároveň organizační výbor upozorňuje fanoušky na důležitý detail. “Vstupenky zakoupené prostřednictvím internetu, takzvané e-tickety, si musí každý fanoušek vytisknout a při vstupu do arény předložit ke kontrole. Čtení z mobilních telefonů nebude možné,” dodává Štěrbová.

Zápasy turnaje, na němž se představí deset nejlepších světových týmů do 20 let, přivítají OSTRAVAR ARÉNA v Ostravě a WERK ARENA v Třinci. Ceny vstupenek jsou stejné pro obě dějiště Ostravu a Třinec.

Vzhledem k bezproblémové viditelnosti ze všech míst obou hostujících arén jsou na daný zápas k dispozici vstupenky vždy v jedné cenové úrovni. Vstupenky na zápasy základní skupiny jsou ve třech cenových kategoriích dle atraktivity zápasů –  290 Kč, 240 Kč a 140 Kč. Cena vstupenky pro všechna utkání domácího, českého týmu v základní skupině – ve čtvrtek 26. prosince proti Rusku, v sobotu 28. prosince proti Německu, v pondělí 30. prosince proti USA a 31. prosince proti Kanadě – je stanovena na 290 Kč.

Za stejnou sumu 290 Kč, mohou diváci zhlédnout také všechna čtvrtfinálová utkání, která se odehrají v obou městech: dvě v Ostravě i dvě v Třinci. Závěrečná část turnaje se uskuteční v Ostravě – semifinále a finále se hraje v OSTRAVAR ARÉNĚ.

Na semifinále budou vstupenky k dispozici za 290 Kč, zápas o bronz vyjde fanoušky na 350 Kč a finálový duel na 450 Kč. Vstupenky na zápasy o udržení v elitní skupině, které se odehrají na ledě OSTRAVAR ARÉNY, se budou prodávat za 90 Kč.

Fanouškům, kteří si chtějí užít strhující utkání šampionátu s maximálním komfortem, nabízí organizační výbor VIP hospitality program. Ceny VIP vstupenek začínají na 1480 Kč (vstupenka + voucher do VIP LOUNGE). VIP vstupenky jsou aktuálně k dispozici na všechna utkání šampionátu.

Vstupenky na MSLH 20 IIHF 2020 si mohou zájemci zakoupit online prostřednictvím webových stránek šampionátu 2020.worldjuniors.hockey, případně na pokladnách v prodejních místech Sazky.

MSLH 20 IIHF se v Česku konalo celkem třikrát a vrací se po dvanácti letech. Město Ostrava přivítá hokejový šampionát dvacetiletých již podruhé, Třinec čeká premiéra.

Vstupenky na MSLH 20 IIHF 2020

Ceny: základní skupina: 140 – 240 – 290 Kč, čtvrtfinále, semifinále: 290 Kč, zápasy o udržení: 90 Kč, zápas o bronz: 350 Kč, finále: 450 Kč

Prodej: oficiální web 2020.worldjuniors.hockey, prodejní místa Sazky

Prodej – 3. fáze: od 6. prosince, 10.00 hod

Martina Kučerová
mediální manažerka MSLH 20 IIHF 2020