Na moskevský turnaj i trio bratrů Zohornových

Přede dveřmi je další turnaj reprezentačních týmů Česka, Ruska, Švédska a Finska. Tentokrát od 12. do 15. prosince tu bude Channel  Cup v Moskvě.  Avšak naši hokejisté svůj první  zápas sehrají s Finy v Plzni.

Druhý den po plzeňském střetnutí odcestuje mužstvo do Moskvy. V sobotu 11. prosince bude hrát s Ruskem a turnaj zakončí v neděli  12. prosince se Švédskem.

Trenér Miloš  Říha nominoval tři brankáře, 9 obránců a 15 útočníků. Z úspěšného týmu, který vyhrál turnaj Karjala Cup, zůstalo 14 hráčů, jediným nováčkem bude karlovarský útočník Flek, který se ovšem už s reprezentací připravoval, ale nyní by to měl být pro něho první ostrý start.

Do týmu se vrací nejlepší extraligový střelec Gulaš, ale  doma, mimo jiné, zůstane Jan Kovář. V rodině Kovářových totiž očekávají druhého potomka a takovou  mimořádnou událost si kapitán z vítězného helsinského týmu nemůže nechat ujít!  V mužstvu je 12 hráčů z KHL, 10 z české extraligy, tři ze švédských klubů a  dva z finské ligy.

Nominace na Channel Cup:

Brankáři: Will (Rögle), Langhammer (Chabarovsk), Hrubec (Kunlun).

Obránci: Jeřábek (Podolsk),  Šustr (Kunlun), Vitásek (Chabarovsk),  Mozík (Färjestad),  Klok (Rauma),  Krejčík (Oulu), Pyrochta (Brno), Hrbas (Mladá Boleslav) a Moravčík (Plzeň).

Útočníci: Gulaš (Plzeň), Sekáč (CSKA Moskva), Jaškin (Dynamo Moskva),  Hynek a Tomáš Zohornové (Chabarovsk), Radim Zohorna (Mladá Boleslav),  Sedlák (Čeljabinsk), Horák a Hyka (oba Växjö),  Zaťovič (Brno), Birner, Filippi (oba Liberec), Tomášek, Rousek (oba Sparta) a Flek (Karlovy Vary).

Čtsa, ph.,