SK Slavia Praha – MFK Karviná 2:0 (1:0)

Duel první Slavie s poslední Karvinou v 18. kole Fortuna: liga byl v mrazivém nedělním večeru dlouho otevřený. Možná, že někteří diváci si vzpomněli na zápas  Pražanů v Karviné, který skončil 0:0. Tentokrát to pro Slavii  dopadlo dobře, ale vítězství 2:0 bylo hodně utrápené.

Ačkoliv se většinu zápasu hrálo na polovině hostí a před jejich pokutovém územím brankou bylo živo, až do 63. minuty se nenašel úspěšný střelec. Buď slávisté pálili mimo branku, nebo  střely pochytal nejzaměstnanější hráč zápasu, brankář Postornický. Nejblíž ke gólu v prvním poločase byl Hušbauer, jehož přízemní střela ve 4. minutě skončila na tyči.

K brance hostí se musel vydat stoper Takács, aby ukončil střeleckou mizérii. Naskočil si  na centr Stancia a hlavou poslal míč do sítě. O osm minut později  Hušbauer, střelecky nejschopnější hráč Slavie, se dostal k odraženému míči a skóroval. Radost však trvala jen chvíli. Rozhodčí Dubravský po upozornění video asistenta gól neuznal, protože předtím než se dotkl míče Hušbauer, zahrál rukou Provod.

V závěru se dvanáct tisíc diváků přece jen druhého gólu dočkalo, tentokrát z pokutového kopu za ruku Dreksy v „šestnátce“. Úspěšným exekutorem byl Škoda, který po dlouhé době dostal šanci  na poslední půlhodinu. Musel penaltu opakovat, neboť při prvním úspěšném pokusu někteří hráči předčasně vběhli do pokutového území.

Bylo to patnácté vítězství Slavie v  naší nejvyšší soutěži, ale tak jako v nejednom zápase předtím, opět byla slabinou koncovka. Z šancí, které se hráčům naskytly, měly padnout minimálně čtyři  branky. V zimní přestávce budou mít v Edenu  možnost si  kvalitního střelce obstarat. Finance na to mají.

SK Slavia Praha – MFK Karviná 2:0 (1:0)

Branky: 63. min. Takács, 90+3. Škoda z pokutového kopu. Rozhodčí: Dubravský – Hájek, Vaňkát. ŽK: Hušbauer, Olayinka –  Ndefe, Petkov. Diváci: 12 042.

Slavia: Kolář – Coufal, Kúdela, Takács, Bořil – Souček – Ševčík, Hušbauer (88. Traoré), Stanciu, Olayinka (56. Provod) – van Buren (56. Škoda). Trenér Trpišovský.

Karviná:  Pastornický – Ndefe, Dreksa, Rundič, Čonka – Ba Loua (64. Vukanidovič), Smrž, Janečka (87. Petkov), Lingr – Bukara (80. M. Haousek)- Petráň. Trenér: Jarábek.

Čtsa, ph., foto: Steinbergerova,