19. ZIMNÍ DEAFLYMPIJSKÉ HRY JSOU ZA DVEŘMI

Ve dnech od 12. do 21. prosince se ve třech italských městech uskuteční největší svátek pro sportovce se sluchovým handicapem. Na programu her je šest sportů a Český svaz neslyšících vyšle do bojů o cenné kovy celkem osm tuzemských reprezentantů.

Kromě trojice měst s různými sportovišti se více než 1 200 sportovců z celého světa podívá také do hlavního města Lombardie Sondrio, kde dne 12. prosince proběhne slavnostní zahajovací ceremoniál. Následně se v Chiavenna uskuteční šachistická a hokejová klání, sjezdovky a tratě v Santa Caterina di Valfurva budou patřit alpskému a běžecké lyžování a snowboardingu. Curling bude mít svoji základnu v Madesimo.

České národní barvy vyjedou do severní Itálie reprezentovat sjezdoví lyžaři Tereza Kmochová, Veronika Grygarová, Jiří Hartig, Jan Panský a Matěj Ponocný. O přípravě prvně jmenované, pětinásobné zlaté medailistce z poslední zimní deaflympiády v Rusku v roce 2015, jste se mohli dočíst zde.

http://paralympic.cz/2019/11/19-zimni-deaflympijske-hry-jsou-za-dvermi/

V běžeckém lyžování bude o co nejlepší výsledek bojovat František Kocourek.

Zlatou medaili z Ruska bude rovněž obhajovat Tomáš Pazdera, který se v Itálii postaví na start snowboardové trati v disciplíně snowboardcross SBX.

A ve zbrusu nové sportovní disciplíně v rámci zimních deaflympijských her – v šachách – bude bojovat i Milan Orság.

Pro Itálii nebude pořadatelství zimní deaflympiády žádnou novinkou. V roce 1983 se stejná akce uskutečnila v lyžařském centru Madonna di Campiglio v provincii Trento.

Program sportovců ČR:

Pátek 13. prosince: 10:00 – alpské lyžování, sjezd 12:00 – běžecké lyžování, 10 km volným stylem

Sobota 14. prosince: 10:00 – alpské lyžování, kombinace 10:30 – běžecké lyžování, sprint klasickým stylem 14:00 – šachy, bleskový šach jednotlivců

Neděle 15. prosince: 10:00 – alpské lyžování, Super G

Pondělí 16. prosince: 10:00 – alpské lyžování, obří slalom 10:20 – snowboarding, SBX 11:30 – běžecké lyžování, 5 km klasickým stylem

Úterý 17. prosince: 10:00 – alpské lyžování, sjezd 12:00 – běžecké lyžování, 10 km stíhací závod, volně.

Mgr. Martin Steinbach | Project Manager

PREMIER SPORTS CZ, s. r. o.