Možná přijde i Ježíšek…

Druhý závod seriálu Autodrom Rally Série 2019/20 se uskuteční v neděli 1. prosince. Prvního závodu se zúčastnilo rekordních 115 závodníků, kteří si neděli náležitě užili. Závodit u nás může opravdu každý. Na startu se sejdou ostré závodní speciály, se kterými si závodníci krátí dlouhou zimní pauzu, nebo si jen potřebují otestovat nějakou tu novinku na další sezonu s historickými skvosty ze stodol a garáží, samozřejmostí jsou i běžné vozy z každodenního silničního provozu. Všichni zažijí neděli plnou adrenalinu, jízdy na hranici fyzikálních zákonů a těsných soubojů se soupeři. Je možné si domluvit i službu v podobě instruktora z řad soutěžních jezdců, který vám řekne, co je potřeba zlepšit, aby vaše jízda byla efektivnější a rychlejší. Pepa, Martin i Petr Semerádovi pravidelně sedají na místo spolujezdce a radí svým řidičům. Krom toho vám mohou i závodní automobil zapůjčit, pokud si to u nich s předstihem domluvíte. 

Každý ze šesti závodů letošního šampionátu ARS se jede na jiné trati. Ta nedělní bude převážně rychlejší bez zbytečných retardérů, jen těsně před cílem bude pár vracáků na ručku. Jeden okruh měří v této specifikaci 1900 metrů a v průběhu závodního dne jej každý projede 14x, tedy dohromady najede více jak 26 kilometrů plných zábavy a adrenalinu.

Bezpečnost je na autodromu v Sosnové vždy na prvním místě, a proto máme při závodech k dispozici rychlý vůz ARS, sanitu, odtah a na každém postu kolem trati jsou zkušení, vyškolení traťový komisaři, kteří signalizují možné nebezpečí na trati. Výsledky jsou skutečně on-line, takže vaši rodinní příslušníci, pokud nechtějí být též součástí závodu, mohou vidět vaše výsledky a pořadí ihned po projetí cílem každého kola z tepla obývacího pokoje. Ve vyhřáté restauraci, odkud vidíte na trať, pak mohou závodníci strávit čas mezi jízdami. 

Snad každý milovník rychlé jízdy si někdy vyzkoušel, co jeho automobil umí. V běžném silničním provozu je to samozřejmě také adrenalin, ale my preferujeme bezpečnější formu na autodromu s bezpečnostními zónami bez aut v protisměru. Přijeďte proto i Vy v neděli 1. prosince otestovat limity své i svého vozu. Možná, že to budete právě Vy, kdo si odveze předčasný dárek v podobě poháru za umístění na stupních vítězů v některé z deseti vypsaných tříd.

Více informací včetně přihlášek, propozic, výsledků a akreditačního formuláře najdete na www.autoklubbohemiasport.cz

Organizační tým ABS

Petr Pavlát