Kolín bere Superligu vážně. V přípravě porazil Pardubice

Pardubice – S takovým výkony se nemusejí obávat vstupu do Superligy malého fotbalu. Kolín předvedl víc než sympatické vystoupení v přípravném utkání na hřišti Pardubic, kde zvítězil 6:5 po pokutových kopech.

V normální hrací době skončil duel 5:5, pokutové kopy ovládl Kolín 2:1. „Vyhráli jsme, což jsme vůbec nečekali. Kdyby nám někdo řekl, že vyhrajeme na penalty, tak mu nevěřím. Ale tenhle zápas nám ukázal, že Kolín má velkou sílu, i když musíme ještě vyspět v taktice,“ liboval si kolínský kapitán Stanislav Rosendorf, střelec vítězné penalty.

Ten přitom v Superlize malého fotbalu dosud nastupuje za Pardubice. „Zápas jsem si hodně užil, i když šlo jenom o přátelské utkání. Na to měl duel velkou úroveň a náboj,“ povídal Rosendorf, mistr světa do 21 let z Prahy 2018.

Kolín šel brzy do vedení zásluhou Filipa Sladkovského, po vyrovnání Jiřího Stolína hosté opět odskočili zásluhou Davida Koděry. O další vyrovnání se postaral Lukáš Merkl. „Ze začátku to bylo celkem vyrovnané a někteří hrací mě svou kvalitou překvapili. Bohužel jsem udělali v úvodu dvě fatální chyby a soupeř se dostával snadno do vedení,“ poznamenal pardubický zadák Jan Rosůlek.

Jenže do přestávky už se trefoval pouze Kolín. Rosendorf a podruhé Koděra zajistili tříbrankové vedení. Ve 36. minutě potom Koděra zkompletoval hattrick. Ovšem Pardubice po zásazích Stolína, Davida Šimona a Rosůlka dotáhli utkání do pokutových kopů. „Bylo to celkem nervózní utkání a někteří k němu přistoupil jako k přáteláku, podle toho to taky vypadalo. Kluci z Kolína ovšem svou kvalitu měli a jsem rád, že budou v Superlize. Pro nás je to celkem blízko od Pardubic, takže nepůjde o žádný výlet,“ připomněl Rosůlek, světový šampion mezi dospělými z Tuniska 2017.

O připojení Kolínského svazu malého fotbalu k celostátní soutěži, o což usilují také Pražská klubová fotbalová liga a Malý fotbal Ostrava, se rozhodne na začátku příštího roku, kdy schvaluje valná hromada Asociace malého fotbalu České republiky strategii a rozpočet. Její součást bude rozšíření Superligy na dvanáct týmů i nový formát s rozdělením na východ a západ.

Od toho si kolínské vedení hodně slibuje. „Myslím, že to pomůže, hlavně s předsedou kolínského malého fotbalu Jirkou Gačem doufáme, že se přihlásí nové týmy do soutěže, aby se kolínský malý fotbal ještě zkvalitnil,“ přál si Rosendorf.

Pardubice – Kolín 5:5 (2:4), pokutové kopy 1:2

Branky a nahrávky: 10. Stolín (Rosůlek), 20. Merkl (Rosůlek), 38. Stolín (Kubát), 53. Šimon (Kubát), 55. Rosůlek (Merkl) – 1. Sladkovský, 16. Koděra, 21. Rosendorf (Bareš), 25. Koděra (Rosendorf), 36. Koděra, rozhodující penalta Rosendorf. Rozhodčí: M. Kubečka – Tichý. Hráno bez karet. Diváci: 10.

Pardubice: David Šimon – Jiří Stolín, Marek Jech, Lukáš Hanč, Dominik Čáň, Jan Rosůlek, Jaroslav Kubát, Lukáš Merkl, Daniel Smišek, Ondřej Štědrý.

Kolín: Ondřej Barták – Jakub Kovařík, Stanislav Rosendorf, David Koděra, Ondřej Drobný, Petr Kesner, Daniel Bareš, Štěpán Urban, Petr Linart, Filip Sladkovský, Pavel Myška.

Jaroslav Kara, tiskový mluvčí,