Proti Dynamu ve vzpomínkových rudobílých dresech!

Sparta se 22. listopadu představí na Letné v zápase proti Dynamu České Budějovice ve vzpomínkových rudobílých dresech. Trika, která odkazují k slavné historii ACS, jsou součástí připomenutí 126. výročí od založení klubu. Dominantou dresu bude kromě historické kombinace rudé a bílé barvy i jitřenka, která byla součástí klubového loga až do devadesátých let minulého století.

V sobotu 16. 11. je to přesně 126 let od založení FOTBALOVÉHO oddílu Athletic Club Královské Vinohrady (název byl změněn na Athletic Club Sparta hned v následujícím roce 1894). V rámci speciálního utkání 17. kola ligové soutěže odehraje letenská jedenáctka zápas v dresech, které jsou vzpomínkou na období, kdy ještě sparťanský trikot nebyl kompletně rudý. Jednobarevné dresy totiž přivezl z Anglie člen sparťanského výboru Otakar Petřík až v roce 1906, tedy 13 let po vzniku klubu.

Vzpomínkou na nezapomenutelnou historii klubu je kromě rudo-bílé barevné kombinace, vycházející tehdy z národních barev, také retro logo, zdobící výroční dresy. Nejdůležitějším prvkem loga je hvězda jitřenka stojící na dvou paprscích. Jitřenka byla znázorněná v historickém logu jako symbol naděje.

Na dresech nebude pro zápas s Českými Budějovicemi žádné sponzorské logo, generální partner ACS Tipsport souhlasil s tím, že mužstvo při příležitosti výročí založení klubu nastoupí bez názvu této společnosti na hrudi. Po souhlasu ze strany LFA nebude na dresu ani logo soutěže, které má místo na rukávu.

V prvních letech po vzniku klubu nastupovali sparťané v černých dresech s výrazným S na přední straně, až poté oblékali rudo-bílou kombinaci (a od roku 1906 se pak prezentovali v čistě rudých trikách). V černých retro dresech nastoupili hráči ACS k výročním zápasům při oslavách 120 a 125 let od založení. Tentokrát obléknou Costa, Sáček a spol. barevnou kombinaci.

Na vzpomínkových dresech je na rozdíl od těch původních umístěné logo. Klubový symbol na prsou je totiž součástí sparťanských dresů až v posledních desetiletích. S ohledem na regule ligové soutěže bude na zádech vyobrazená kromě čísla hráče i jmenovka, která také nebyla součástí historických trikotů.

Hráči nastoupí 22. listopadu na trávník GENERALI Areny v kombinaci vzpomínkových dresů s černými trenkami a stulpnami, tak jako na počátku 20. století. Limitovaná edice vzpomínkového dresu bude k dispozici ve fanshopu za symbolických 1893 Kč. Nakupovat můžete ZDE.

Dobročinná dražba originálních podepsaných dresů hráčů, kteří budou nominovaní k zápasu, proběhne po utkání.

Čtsa, zdroj: www.sparta.cz