Reprezentanti se vrátili ke kořenům

Česká reprezentace v minulých měsících vyrazila do Chotěšova, Ostrožské Nové Vsi, Poděbrad a dalších obcí po celé republice… Pravda, ne kvůli zápasům nebo tréninkům, ale kvůli focení nového kalendáře pro rok 2020. Hráči pózovali na místech, kde s fotbalem jako malí začínali.

Motivy kalendáře, jehož autorem je renomovaný fotograf Ondřej Pýcha, jsou dva – návrat ke kořenům a představení nové netradiční druhé sady dresů národního týmu od Pumy.

Bořek Dočkal

„Chcete fotit na tomhle hřišti, jo? Tak to bude v záběru i škola, kam jsem chodil,“ ukazoval kapitán Bořek Dočkal na neutěšenou budovu v pozadí.

„Pravda, se mnou jsou spojené spíš Vítkovice, ale úplné začátky jsem zažil ve Frýdku-Místku na stadionu Stovky,“ vysvětloval brankář Tomáš Vaclík při domlouvání místa focení.

„Táta tady je absolutní legenda,“ prohodil záložník Ladislav Krejčí, když se rozhlížel po areálu Slavoje Podolí.

Lucie Vítková

Kalendář FAČR pro rok 2020 vznikl v unikátních kulisách. Focení se zúčastnili čeští reprezentanti z áčka, jednadvacítky a ženského týmu: Bořek Dočkal (Poděbrady), Vladimír Darida (Plzeň), Patrik Schick (Vestec), Jakub Jankto (Praha), Tomáš Vaclík (Frýdek-Místek), Ladislav Krejčí (Praha), Michal Sadílek (Ostrožská Nová Ves), Jan Matoušek (Tochovice), Barbora Votíková (Plasy), Lucie Voňková (Dubí), Kateřina Svitková (Plzeň) a trenér Jaroslav Šilhavý (Chotěšov).

Čtsa, zdroj, foto: www.fotbal.cz