Český tým dominoval v Karjala Cupu!

Po sedmi letech se mohli naši hokejisté radovat z vítězství v Karjala Cupu, prvním ze čtyř turnajů EHT. Zdolali všechny soupeře, v posledním zápase dokonce porazili Rusy 3:0.

A právě vítězství nad Rusy si trenér Miloš Říha st. velmi cenil. „Vyhrát nad nimi, aniž inkasujete gól, se podaří vyjímečně,“ zdůraznil. Už dlouho jsme nebyli svědky situací, že by neuspěli ve třech případech, kdy byl český tým  oslaben o dva hráče.

Úspěch  českého mužstva  pramenil od vynikajících výkonů brankářů Langhamera a Willa, oba v  zápasech s Finy a Rusy byli vyhlášeni nejlepšími hráči. Především Will byl  znamenitý, měl  bilanci úspěšných zákroků  98,15 procent.

Oceňovali jsme však kompaktní  týmový výkon mužstva, který ve všech zápasech hrál s velkým nasazením, což prokazoval zejména při hře v početním oslabení. Tentokrát  vybrali trenéři vhodné složení jednotlivých formací, dali  příležitost i mladším hráčům, v čele s dvaceti letým Gavlasem a o rok starším Pavlíkem. Podařilo se i nasazení kompletního útoku bratří Zahornových a zařazení  Nestrašila a Řepíka k centru prvního útoku Kovářovi, který byl naším nejlepším střelcem.

Hlavně vítězství v helsinské a Hartwell aréně nad Finy s dvanácti hráči z týmu posledních mistrů světa, kteří se v nájezdech marně snažili překonat brankáře Langhamra  a tak neinkasovaný  gól  s Rusy by měly být povzbuzením do dalších bojů českého reprezentačního týmu.

Výsledky zápasů Karjala Cupu:

Čtvrtek 7. listopadu 2019
Švédsko – Česko 1:3
Branky ČR: 25. Jaškin (J. Krejčík), 35. Jan Kovář (A. Nestrašil), 59. Řepík (A. Nestrašil).Rusko – Finsko 3:4

Sobota 9. listopadu 2019
Švédsko – Rusko 4:5 sn.
Finsko – Česko 2:3 sn.

Branky ČR: 38. Jeřábek (R. Zohorna, H. Zohorna), 59. Filippi (T. Zohorna), rozh. náj. J. Krejčík.

Neděle 10. listopadu 2019
Česko – Rusko 3:0
Branky ČR: 11. Jan Kovář (Řepík), 52. Sedlák, 60. A. Nestrašil.
Finsko – Švédsko 2:1

Tabulka s konečným pořadím:

Pořadí:  Tým  Z  V  VP  PP  P  Skóre  Body 

                 1.  Česko  3  2  1  0  0  9:3      8 

                 2.  Finsko  3  2  0  1  0  8:7     7 

                 3.  Rusko  3  0  1  0  2  8:11    2 

                 4.  Švédsko  3  0  0  1  2  6:10  1

Čtsa, ph., www.ceskyhokej.cz