Hokejisté Sparty vévodí extralize!

Od začátku října jsou hokejisté Sparty v Tipsport extralize k nezastavení. Z 12 zápasů 11 vítězství a tak nepřekvapuje, že od 16. kola jsou v čele naší  nejvyšší soutěže.

Do čela extraligy postoupili Pražané po pátečním vítězstvím v Třinci  3:2 a v neděli proti brněnské Kometě, ale mohli v  případě prohry prvenství ztratit. Nestalo se. V nesmírně rušném, do posledních vteřin  vzrušujícím utkání, rozhodl Tomášek o vítězství Sparty 5:4. A to chybělo do konce třetí třetiny pouze 15 vteřin!

Sparťané prokázali nesmírnou bojovnost a dovedli nepříznivý průběh zvrátit. Po 27 minutách prohrávali 0:3 a ještě ve 47. minutě 1:4. Ale v dalších  minutách  dokázali náskok Komety srovnat.  Dva góly Růžičky a vyrovnávací gól Řepíka na 4:4 padly v průběhu 104 vteřin.  Diváci v O2 aréně (v této sezóně rekordní návštěva 14 578)  si opravdu přišli  na své.

Hnací silou vítězů byla útočná trojice Řepík, Tomášek, Smejkal, která se podílela na třech gólech. Nejlepší zápas v dresu Sparty sehrál  Růžička, který dvěma prudkými střely překonal  velmi dobrého  brankáře Vejmelku.

Kromě Sparty byly stoprocentně úspěšné týmy Liberce a Plzně, která se, přestože má o jeden zápas méně, probojovala na druhé místo. Dvě vítězství, druhé v Ostravě proti Vítkovicím v prodloužení, zaznamenali kladenští Rytíři. Po pěti předchozích prohrách se vzchopili v pravý čas. Při dalších nezdarech by totiž klesli na poslední místo, ale po zisku víkendových pěti bodů, jim patří jedenáctá příčka.

Nejhorší bilanci v 16. a 17. kole měly  Karlovy Vary, Brno a Hradec Králové, kde vstup trenéra Vladimíra Růžičky na střídačku týmu zatím nemá očekávaný efekt. U vedení Mountfieldu panovalo  především rozčarování po poměrně hladké prohře  2:5 ve východočeském derby s Pardubicemi.

Výsledky 16. kola Tipsport extraligy:

HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky – nahrávky: 18. Kundrátek, 34. Kundrátek (Dravecký, M. Kovařčík) – 10. Smejkal (Tomášek, Řepík), 29. Rousek (Smejkal, Polášek), 53. Smejkal (Jurčina). Rozhodčí: Hradil, Holm (Švédsko) – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení:  3:4. Využití: 1:2. Diváci: 5 400 (vyp.).Nejlepší hráči: Tomáš Kundrátek – Jiří Smejkal.

HC Škoda Plzeň – Mountfield Hradec Králové 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky – nahrávky: 15. Rob (Kracík, Vráblík), 30. Gulaš (Rob, Moravčík), 55. Rob (Budík, Vracovský), 59. Kantner (Gulaš, Mertl) – 7. Smoleňák (M. Chalupa, Rosandič). Rozhodčí: Bejček, Šír – Jelínek, Komárek. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 6 312. Nejlepší hráči: Luboš Rob – Radek Smoleňák.

HC Kometa Brno – BK Mladá Boleslav 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky – nahrávky: 15. Zbořil (Skalický), 29. Skalický, 60. Zbořil (Skalický). Rozhodčí: Jeřábek, Svoboda – Pešek, Malý. Vyloučení: 2:5. Diváci: 7 409. Nejlepší hráči: Karel Vejmelka – Gašper Krošelj.

Rytíři Kladno – HC Energie Karlovy Vary 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)

Branky – nahrávky: 18. O’Donnell (T. Kaut, Kehar), 23. Barinka (Zelingr), 30. O’Donnell (Hajný), 36. Lakos (T. Kaut, Valský) – 12. Vondráček (Skuhravý), 58. Šenkeřík (T. Rachůnek, Gríger). Rozhodčí: Hodek, Horák – Špůr, Ondráček. Vyloučení: 7:5. V oslabení: 1:0. Diváci: 3 928. Nejlepší  hráči: Brendan O’Donnell – Tomáš Vondráček.

HC Dynamo Pardubice – HC Verva Litvínov 3:4 (0:2, 0:2, 3:0)

Branky – nahrávky: 41. R. Kousal (Tybor), 44. Mandát (Tybor, Holland), 60. Mikuš (J. Zdráhal, Látal) – 16. Petružálek (Jarůšek), 19. Jarůšek (V. Hübl, L. Doudera), 31. Helt (Jarůšek, Petružálek), 32. Jarůšek (Petružálek, V. Hübl). Rozhodčí: Pešina, Úlehla – Jindra, Zíka. Vyloučení: 3:5, Válek (Lit.) 10 minut. Využití: 0:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 6 722. Nejlepší hráči: Robert Kousal – Richard Jarůšek.

HC Olomouc – PSG Berani Zlín 3:5 (1:1, 1:0, 1:4)

Branky – nahrávky: 11. Kolouch (Klimek, Ondrušek), 33. Irgl (P. Musil, Škůrek), 59. Olesz (Ondrušek, Jaroměřský) – 3. Köhler (Honejsek), 42. Claireaux (Köhler), 46. Köhler (Honejsek, Nosek), 50. Nosek, 56. Herman (Šlahař). Rozhodčí: Hejduk, Veselý – Hynek, Klouček. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Diváci: 4 376. Nejlepší hráči: Pavel Musil – Bedřich Köhler.

Bílí Tygři Liberec – HC Vítkovice Ridera 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

Branky – nahrávky: 27. Bulíř (Birner, L. Hudáček), 31. Lenc (Marosz), 52. Birner (Bulíř) – 10. Dej (O. Roman), 25. O. Roman (Gregorc, Bukarts). Rozhodčí:Pražák, Micka – Kajínek, Rampír. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 6 513. Nejlepší hráči: Michal Bulíř – Ondřej Roman.

Program Tipsport extraligy:

Neděle 3. listopadu – 17. kolo:

15:30 HC Energie Karlovy Vary – HC Olomouc

15:30 PSG Berani Zlín – HC Škoda Plzeň

16:00 HC Sparta Praha – HC Kometa Brno (ČT sport)

16:00 HC Vítkovice Ridera – Rytíři Kladno

18:00 Mountfield Hradec Králové – HC Dynamo Pardubice (ČT sport)

Výsledky předehrávky 17. kola Tipsport extraligy:

HC Oceláři Třinec – HC Verva Litvínov 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky – nahrávky: 2. Hrňa (P. Vrána), 37. P. Vrána (M. Doudera). Rozhodčí: Klika,  Obadal – Gebaruer, Lederer. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 4 467. Nejlepší hráči: Matěj Stránský – David Honzík.

BK Mladá Boleslav – Bílí Tygři Liberec 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Branky – nahrávky: 6. J. Stránský (Bičevskis) – 23. Birner (L. Hudáček), 30. Knot. Rozhodčí: Hodek, Hradil – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 3:3, Hanousek (Lib.) 10 minut. V oslabení: 0:1. Diváci: 3 667. Nejlepší hráči: Jan Stránský – Michal Birner.

Výsledky 17. kola Tipsport extraligy:

HC Energie Karlovy Vary – HC Olomouc 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)

Branky – nahrávky: 3. Stříteský (Skuhravý), 28. Vondráček (Koblasa, Šenkeřík) – 24. Nahodil (Olesz, Irgl), 25. Škůrek (Irgl, Nahodil), 29. Klimek (Strapáč, Dujsík). Rozhodčí: Šír, Svoboda – Gerát, Hynek. Vyloučení: 5:4, Plutnar a Skuhravý (oba K. Vary) 10 minut. Využití: 0:2. Diváci: 4 278. Nejlepší hráči: Petr Koblasa – Branislav Konrád.

PSG Berani Zlín – HC Škoda Plzeň 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Branky – nahrávky: 17. Freibergs (Dufek, Jeglič) – 32. Pour (R. Vlach), 36. Kantner. Rozhodčí: Jeřábek, Stano (Slo.) – Bryška, Rampír.Vyloučení: 3:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 4 506. Nejlepší hráči: Ralfs Freibergs – Dominik Frodl.

HC Sparta Praha  – HC Kometa Brno 5:4 (0:0, 1:3, 4:1)

Branky – nahrávky: 29. Smejkal (Jurčina, Řepík), 50. V. Růžička (Říčka, Polášek), 52. V. Růžička (Říčka, Tomáš Dvořák), 52. Řepík (Tomášek, Jurčina), 60. Tomášek (Řepík) – 22. Plekanec (Svačina, Pyrochta), 26. Svačina (Hruška), 27. Zaťovič (P. Holík, O. Němec), 46. Svačina (Plekanec). Rozhodčí: Mrkva, Pešina – Ondráček, Svoboda. Vyloučení: 4:6, Jurčina (Sparta) 10 minut. Využití 0:1. Diváci: 14 578. Nejlepší hráči: Vladimír Růžička – Vladimír Svačina.

HC Vítkovice Ridera – Rytíři Kladno 3:4:v prodl. (2:1, 1:1, 0:1 – 0:1)

Branky – nahrávky: 10. Mallet (P. Zdráhal, Trška), 10. Roberts Bukarts (Schleiss, Mir. Svoboda), 24. O. Roman (Roberts Bukarts, Schleiss) – 20. Stach (Austin, Nash), 40. J. Strnad (Melka, T. Kaut), 57. Melka (T. Kaut, J. Strnad), 64. J. Strnad (Zikmund). Rozhodčí: Holm (Švédsko), Kika – Hlavatý, Tšenovjan. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 9 833 (vypr.)  Nejlepší hráči: Roberts Bukarts – Antonín Melka.

Mountfield Hradec Králové  – HC Dynamo Pardubice 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)

Branky – nahrávky: 17. Rosandič (F. Pavlík, Jergl), 56. Klíma (Rosandič, Cibulskis) – 10. Harju (Mandát, Kusý), 23. Blümel, 31. Tybor (J. Kolář, Mandát), 43. Harju (Machač, Mandát), 60. Kousal. Rozhodčí: Hejduk, Pražák – Špůr, Špringl.  Vyloučení: 3:4, Nedomlel (Hr. Král. 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 6 446. Nejlepší hráči: Mislav Rosandič – Johan Harju.