Bohemka remizovala se Slováckem!

Bohemians Praha 1905 remizovala v 15. kole FORTUNA:LIGY ve vršovickém Ďolíčku s 1. FK Slovácko 0:0.  Přestože se oba celky snažily v průběhu zápasu vybojovat výhru a tři body, ale nakonec se musely spokojit se ziskem jednoho.

Fotbalisté Bohemians neprohráli doma ani posedmé v nové sezoně. Naopak Slovácko po třech výhrách za sebou, prvně nebodovalo, ale si připsalo další neporazitelnost, celkem na šest kol. Zároveň se bodově posunulo za třetí Mladou Boleslav, která chce v sobotu vybojovat v Olomouci tři body.

Bohemka nastoupila do těžkého zápasu proti Slovácku, uspokojit výhrou své fanoušky, po nepříjemné porážce v minulém kola na Spartě.  Trenér Klusáček udělal v základní sestavě změnu, od začátku nastoupil do utkání Nečas.

Slovácko si vede v novém ligovém ročníku velice dobře a po čtrnácti kolech po výborných výkonech jak doma, tak venku je v ligové tabulce na pátém místě.

Hned v úvodu zápasu zahrozilo dvakrát za sebou Slovácko a moc nescházelo, aby se dostalo do vedení, ale Klokani za pomoci brankáře Le Gianga, jejich pokusy odvrátili. Na druhé straně vychytal hostující brankář Trmal střelu Havla z velkého vápna.

V 18. minutě kopali domácí roh po rychlé kombinační akci, ale hostující gólman Trmal míč vyrazil do hřiště. Po několika minutách a chybě domácí obrany, unikl Zajíc ze středu hřiště na hranici velkého vápna, místo přihrávky na nabíhajícího spoluhráče, volil střelu, která trefila hráče.

V dalších minutách se aktivní hrou a důrazem víc prosazovalo Slovácko, takže měli domácí Klokani co dělat, aby odvrátili velice nebezpečné gólové šance.  Bohemka se sice snažila odpovědět, ale její velká snaha, převážně končila nepřesnou přihrávkou, nebo střelou, které hosté zablokovali.

Pět minut před koncem prvního poločasu, se probil důrazně z pravé strany přes dva obránce do vápna Nečas, na jeho přihrávku na druhé straně si naběhl Havel, jenže jeho snaha skórovat skončila v rukavicích hostujícího brankáře.

V nastaveném čase dostali Klokani pod tlak moravský tým, aby do přestávky odešli s jednogólovým náskokem, nakonec se museli spokojit s nulovým skórem. Jenže víc bylo spokojeno Slovácko, které si vypracovalo několik šancí, které bohužel neproměnilo.

Druhý poločas začala Bohemka oproti prvnímu, aktivněji a během deseti minut se dostala do dvou šancí, zejména z rohu, kdy měl plné ruce práce brankář Trmal, který míč ze skrumáže vychytal, takže gól nedala. Slovácko se naopak zaměřilo na zajištěnou defenzivu a rychlé protiútoky, které domácí hráči s přehledem odvraceli.

V následujících minutách oba týmy bojovaly tvrdě a velkým důrazem, vsítit první gól, bylo hodně faulů, ale gól nepadl, přestože měli domácí další gólové šance, které nedokázali ale zúročit.

V 76. minutě domácí střídají, ze hry odešel Vaníček, kterého nahradil na posílení ofenzivy Vodháněl. Po dvou minutách Bohemka opět střídá, Nečase vystřídal Ugwu. Domácí z aktivity neslevili, jenže v 85. minutě se střetl z rohu na malém vápně ve výskoku domácí gólman s hostujícím Zajícem, který musel z důvodu zranění odstoupit ze hry.

V závěru zápasu se ještě oba týmy snažily skórovat, tím si vypracovaly další brankové šance, ale scházelo finální zakončení. Nakonec se obě mužstva musela smířit s bezgólovou remízou a jedním bodem, přestože chtěli vyhrát, zejména Bohemka.

„Každá remíza doma je ztráta dvou bodů. Ale je potřeba říct, že jsme hráli s velmi dobrým soupeřem, který je venku dost nebezpečný a úspěšný. Podařilo se nám většinu zápasu, Slovácko přehrávat díky velkému nasazení. Dostali jsme soupeře pod tlak, ale scházelo finální zakončení. V závěru zápasu několikrát zahrozil soupeř, hlavně po centrech po pravé straně. Takže tam bylo velké nebezpečí, že nebudeme vůbec bodovat. Nakonec musíme vzít jeden bod, jsme hodně zklamaní, že se nám nepovedlo vyhrát,“ zhodnotil Luděk Klusáček trenér Bohemians.

Lukáš Pokorný po utkání:

„Pro nás je dneska bod zlatý, hlavně z našeho výkonu. První ani druhý poločas nebyl z naší strany vůbec dobrý. První poločas jsme prohráli několik osobních soubojů, po zisku balonů jsme neměli nabíhající aktivitu, hlavně krajní záložníci. Nebyly rychlé nabíhající akce dopředu abychom dostali soupeře do přečíslení nebo si vytvořili lepší pozice pro útočnou akci. Bohemka hrozila hlavně ze standardních situací, kdy jsme se dostávali pod velký tlak. Dobře jsme pracovali v šestnáctce, byli jsme okamžitě u odražených míčů. Kromě jedné hlavičky domácího Pokorného jsme je do žádné šance nepustili,“ řekl Martin Svědík trenér Slovácka.