Vysočinu čeká těžký oříšek před televizními kamerami!

Tým, který v posledních dvou zápasech získal šest bodů, když porazil Žižkov a zvítězil v Hradci Králové. Velmi zkušený tým, který doma ztrácí body jen výjimečně. Mančaft, který je ve formě a stoupá tabulkou. To je 1.SK Prostějov, nadcházející soupeř FC Vysočina. Duel proběhne v sobotu 2. listopadu netradičně od 13:15 hodin v přímém přenosu ČT Sport.

Prostějov měl po deseti kolech FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY pouze osm bodů, ovšem poslední dvě ligová dějství jeho bilanci výrazně zlepšila. Tým kouče Oldřicha Machaly nejdříve vybojoval cennou výhru 2:1 nad Viktorií Žižkov a v neděli ve stejném brankovém poměru šokoval tříbodovým ziskem na půdě favorizovaného Hradce Králové. Prostějovští tak do sobotního utkání proti Jihlavě nastoupí notně povzbuzení a s cílem potvrdit výhru s Votroky. Opřít se mohou jak o velmi zkušené borce ve své sestavě (Polák, Schuster, Kroupa, Janíček), tak i o sílu v domácím prostředí. Zde na podzim utrpěli porážku pouze v duelu proti Vlašimi. Na svém stadiónu dokázali porazit Vyšehrad, Varnsdorf a již zmíněný Žižkov. Bod získali s duelů proti Pardubicím, Třinci a Chrudimi.

Jihlavský kouč Radim Kučera v nedávné minulosti patřil k pilířům olomoucké obrany. Stejně jako jeho prostějovský protějšek Machala. Kolik spolu odehráli utkání? „Odehráli jsme toho spolu dost, tři nebo čtyři roky. Zažil jsem s ním pěkné chvíle, dodnes jsme kamarádi. Velice dobře se známe, což ostatně platí i ve vazbě k Pepovi Muchovi, takže sobotní utkání pro nás bude hodně prestižní.“

S jakým očekáváním na Hanou pojedete? „V Prostějově se vždycky hrál dobrý fotbal a vychovávali tady kvalitní fotbalisty. Naše zápasy, když jsem nastupoval za Sigmu, byly vždy vyhecované. V sobotu nás čeká nepříjemný a zkušený soupeř s dobře poskládanou sestavou. Prostějov je doma velmi důrazný a nepříjemný. Je tam horká půda a jsou schopní zde body sbírat. Navíc budou nabuzení posledními výsledky. Výhru z Hradce nijak nesnižuje ani fakt, že Votroci nastoupili oslabení o některé hráče,“ upozornil trenér Kučera.

Jihlavský lodivod okomentoval cíle, s nimiž jeho tým do sobotního utkání nastoupí: „Vždy do zápasu nastupujeme s cílem vyhrát. Venku potřebujeme body sbírat a bilanci na stadiónech soupeřů zlepšit. Platit to samozřejmě bude i v Prostějově. Na druhou stranu respektujeme sílu soupeře a náročnost II. ligy, kterou dokumentovaly nejen výsledky posledního kola. Určitě se tedy nebudeme zlobit, pokud se z Prostějova nebudeme vracet s prázdnou a prodloužíme naši aktuální sérii neporazitelnosti.“

Vyrazíme do Prostějova kompletní? „Do sestavy se vrací Javůrek. Otazník visí pouze nad zařazením Klobásy, který již začal trénovat. Těší nás, že teď v týmu panuje velká konkurence. Rádi bychom vítězný domácí duch přenesly i do venkovních zápasů. V sobotu to však bude velice těžké,“ uzavřel svůj komentář Radim Kučera.

Vzájemná bilance: 8 utkání  3 – 2 – 2  9:9 / doma: 4 utkání  3 – 1 – 0  5:2 / venku: 4 utkání  1 – 1 – 2  4:7

Poslední vzájemné utkání: 8.5.2019 – Vysočina byla na horké půdě v Prostějově blízko další nepříjemné venkovní porážce. Zachraňující se domácí byli v první půli nebezpečnějším týmem a v 39. minutě se ujali vedení, když sporně nařízený pokutový kop proměnil Vošahlík. Prostějov však proti Jihlavě, stejně jako na podzim, o bodový zisk přišel v posledních vteřinách utkání. Chybu gólmana Le Gianga využil všudybyl Pavel Šulc – 1:1!

FC Vysočina Jihlava

Střelci: 9 – Klobása, 5 – Jawo, 3 – Smejkal, Vaculík, 2 – Mikuš, Lacko, 1 – Tijani, Koubek

Žluté karty: 4 – Tijani, 3 – Vaculík, 2 – Novotný, Fortelný, Jawo, Javůrek, Lacko, 1 – Mikuš, Smejkal, Zoubele, Klobása, Tlustý, Vedral, Vejmola.

1.SK Prostějov

Sestava v posledním utkání: Bréda – Koudelka (90. Kotouč), Polák, Pašek, Slaměna (90. Střeštík) – Pernackyj, Rolinc (80. Kroupa), Lutonský, Schuster – Sus, Píchal.

Trenér: Oldřich Machala

Střelci: 3 – Lutonský, 2 – Koudelka, Biolek, Rolinc, 1 – Janíček, Schuster, Šteigl, Kroupa, Píchal.

Miroslav Fuks
vedoucí marketingu a tiskový mluvčí V.J.