Na turnaj Karjala nominováno

Novou hokejovou sezónu zahájí náš reprezentační hokejový tým turnajem Karjala, který začne už 7. listopadu ve švédském Leksandu zápasem Švédsko – Česká republika.

Trenér Miloš Říha nominoval celkem 27 hráčů:

Brankáři: Langhamer (Chabarovsk), Will (Rögle).

Obránci:  Košťálek (Sparta),Jeřábek (Podolsk), D.Musil, Roth, Douděra ( všichni Třinec),  Krejčík (Oulu), Galvas (Jukurit), Pyrochta (Brno), Moravčík (Plzeň) a Šustr (Kunlun).

Útočníci:  Tomášek, Řepík (Sparta), Rachůnek, Beránek (K. Vary),  Nestrašil (Magnitogorsk), H.Zohorna, T. Zohorna (Chabarovsk), Jašin (Dynamo Moskva),  Filippi (Liberec), Stránský (Třinec), Sedlák (Čeljabinsk), Kovarčík (Třinec), R. Zohorna (Ml. Boleslav), Pavlík (Hradec Králové) a Kovář (Zug).

Mezi hráči, kteří se trenéru omluvili je i nejlepší střelec Tipsport extraligy Gulaš. Určitě se však v reprezentaci představí v utkání dalšího turnaje o Channel One. V Plzni 12. prosince nastoupí proti Finsku.

Nováčky v týmu jsou nadějní útočníci Sedlák a Kovarčík,  po letech  dostávají šanci Šustr, Roth a Rachůnek. Z hráčů, kteří reprezentovali  Českou republiku na mistrovství světa  2019  jsou  v týmu Moravčík, Musil, Jaškin, Kovář, T. Zohorna a Řepík.

Program našeho týmu na turnaji Karjala:  7. listopadu v Leksandu  se Švédskem, 9. listopadu v Helsinkách s Finy a 10. listopadu opět v Helsinkách s Ruskem.

Naposled na tomto turnaji zvítězili  naši hokejisté před sedmi lety.

ČTSA (ph). foto: Steinbergerova,