Vítěznou sérii Sparty ukončil Liberec!

Hokejisté Sparty přišli v 15. kole Tipsport extraligy o neporazitelnost. Po sérii devíti vítězství  prohráli  v úterý večer v pražské 02 Aréně s Libercem 0:2.

Deset tisíc diváků v pražské O2 aréně viděli zasloužené vítězství Bílých Tygrů, kteří předčili pražské hráče nejen spolehlivou obranou, ale především  útočnou  aktivitou, pouze nejednou, vydržel stav do posledních minut 0:1.  Power play sparťanů, dvě minuty před koncem třetí třetiny, skončil po prohraném buly, když Kotvan  přes celé hřiště poslal kotouč do opuštěné branky.

Liberec po pěti prohrách vyhrál zaslouženě a postoupil na osmé místo, zatímco Sparta musela přepustit druhou příčku Karlovým Varům, které zvítězili nad  Pardubicemi 8:0. Východočeši přijeli do lázeňského města s juniorkou, neboť ligový tým byl postižen střevní virózou.

Při vší úctě k současným výkonům karlovarského týmu, který je hoden  jména Energie, nemůžeme akceptovat  odmítnutí žádosti Pardubic, aby byl zápas odložen na jiný termín. Přitom se v extralize nejedno utkání předehrává, nebo se koná v pozdějším termínu. Věřme, že příští Energie bude velkorysejší!

S výjimkou  zápasů v Karlových Varech a Mladé Boleslavi, kde Olomouc prohrála 1:5, byly ostatní duely vyrovnané. V Ostravě se rozhodlo o vítězství Vítkovic nad Zlínem 4:3, v prodloužení a Hradec Králové udolal Kladno 2:1 až po nájezdech.

Kromě Liberce vyhrála venku ještě Plzeň, která si v Litvínově vítězstvím 3:1 spravila  náladu po nedělní prohře se Spartou.

Výsledky 15. kola Tipsport extraligy:

HC Energie Karlovy Vary – HC Dynamo Pardubice 8:0 (3:0, 3:0, 2:0)

Branky – nahrávky: 9. Koblasa (Skuhravý, Eminger), 13. Křemen (Graňák,Plutnar), 15. Stříteský (Šenkeřík, T. Rachůnek), 24. V. Polák (O. Beránek, Stříteský), 25. Kohout (Křemen, D. Mikyska), 25. Vondráček (Skuhravý, Eminger), 44. Gríger (Vondráček, Šenkeřík), 50. Gríger (T. Rachůnek, Flek). Rozhodčí: Lacina, Sýkora – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 0:3. Využití: 3:0. Diváci: 4 128. Nejlepší hráči: Dávid Gríger – Matěj Blümel.

BK Mladá Boleslav – HC Olomouc 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)

Branky – nahrávky: 14. Vondrka (Skalický, Zbořil), 34. J. Stránský (R. Zohorna, Flynn), 48. Vondrka (Najman), 51. Ševc (Zbořil, Skalický), 52. Skalický (Cienciala, Ševc) – 2. V. Tomeček (Hecl). Rozhodčí: Pražák, Šindel – Lučan, Kis. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. Diváci: 3 129. Nejlepší hráči: Michal Vondrka – Vojtěch Tomeček.

HC Verva Litvínov – HC Škoda Plzeň 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Branky – nahrávky: 45. Helt (M. Hanzl, Petružálek) – 35. L. Kaňák (Suchý, Gulaš), 59. Kracík, 60. Eberle (Straka). Rozhodčí: Hejduk, Veselý – Gerát, Hynek. Vyloučení: 3:4. Diváci: 4 896. Nejlepší hráči: Adam Jánošík – Milan Gulaš.

HC Vítkovice Ridera – PSG Berani Zlín 4:3 po sam. nájez. (3:2, 0:1, 0:0 – 0:0)

Branky – nahrávky: 2. Dej (E. Němec, P. Zdráhal), 11. Werbik (Mallet, Mi. Svoboda), 18. O. Roman (Schleiss, Trška), rozho. nájezd P. Zdráhal – 6. Kubiš (Claireaux), 16. Šlahař (Herman, Jeglič), 25. Gazda (Žižka, Jeglič). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:3. Diváci: 3 255. Nejlepší hráči: Miroslav Svoboda – Pavel Kubiš.

Mountfield Hradec Králové – Rytíři Kladno 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 – 1:0)

Branky – nahrávky: 58. Červený (Smoleňák, Paulovič), 64. Rosandi (Paulovič) – 50. Austin (Réway). Rozhodčí: Pešina, Svoboda, Kajínek,Špringl. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 6 890 (vypr.). Nejlepší hráči: Matěj Chalupa – Denis Godla.

HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky – nahrávky: 25. L. Hudáček (Bulíř), 59. Kotvan (Jelínek). Rozhodčí: Jeřábek, Kika – Frodl, Komárek. Vyloučení: 4:2. Diváci: 10 038. Nejlepší hráči: Matěj Machovský – Justin Peters.