Teplickou sérii bez porážky ukončil Jablonec!

V Severočeském derby se střetli ve 14. kole FORTUNA: LIGY v předehře víkendových zápasů fotbalisté Jablonce proti Teplicím. Zaslouženou výhru 4:1 si nakonec vybojovali domácí hráči, kdy se trefili dvakrát Tomáš Břečka a Martin Doležal, za hosty snížil v závěru Jan Schejbal. Domácí tak porazili Teplice v lize počtvrté za sebou, zároveň se posunuli na čtvrté místo v ligové tabulce. Naopak hosté prohráli poprvé po sedmi ligových kolech a jsou na osmé příčce.

Jablonečtí před zápasem věděli, jak těžký soupeř je čeká a tak začali utkání velice aktivně. Po 15. minutách po neustálém tlaku se prosadili, kdy po hezké kombinaci a přímém kopu Pilíka z dvaceti metrů si naběhl hlavou na míč ve vápně Břečka a skóroval do prázdné branky 1:0. Hosté odpověděli po inkasovaném gólu v dalších minut, rychlými útoky a důrazem, aby vyrovnali, ale jejich snaha převážně končila nepřesnou přihrávkou a rohy, které bez problémů likvidoval brankář Hrubý, včetně spoluhráčů.

Když nevyrovnáš, tak dostaneš další gól, to se stalo v 25. minutě, kdy po chybě hostující obrany navýšil vedení z malého vápna Doležal, který tečoval míč do sítě po centru z pravé strany2:0.

V dalších minutách měli velkou herní převahu domácí hráči, kteří dostali soupeře pod velký tlak, takže si vypracovali několik šancí, které přes velkou snahu, nedokázali proměnit.

V 38. minutě ve vápně teplického týmu fauloval Jakub Mareš, domácího Holíka a po přezkoumání situace na videu nařídil hlavní sudí penaltu, kterou jablonecký Pilík neproměnil, kdy míč perfektním zákrokem vyrazil brankář Grigar.

Následně zahrozily Teplice, jenže střela Moulise z dvaceti metrů, těsně minula břevno. V závěru zápasu před přestávkou se blýskl hezkým zákrokem, opět hostující gólman Grigar, který nedal Sýkorovi z úniku žádnou šanci. Další šanci domácího týmu vychytal hostující brankář, Kratochvílovi.

V závěru prvního poločasu se ještě tepličtí snažili vsítit aspoň kontaktní gól, to se bohužel nepovedlo a tak do kabiny odešli zklamaně. Naopak domácí po výborném výkonu, si zasloužili dvougólového vedení, takže přestávku si užili spokojeně.

Do druhého poločasu vstoupili hosté aktivněji a dvakrát zahrozili z rohových kopů, ale bez finálního zakončení. Na druhé straně mohl Krob po úniku přes obránce navýšit vedení, jeho střelu, ale brankář Grigera vychytal.  Domácí po patnácti minutách vyrovnali hru a jejich rychlé přenesení míče na hranici velkého vápna nedokázali po šanci zúročit.

Hra se oboustranně v dalším průběhu odehrávala před brankami, jenže gólově se oba celky, neprosadily. Přesto domácí skórovali v 71. minutě, po centru z levé strany si naskočil na míč hlavou Brožek, jeho teč skončila v síti 3:0.

Na 4:0 prodloužil skóre v 86. minutě Šindelář, ten se trefil nádherným gólem z velkého vápna po chybě Čmovše do branky, na jeho umístněnou střelu se hostující brankář, jen podíval.

Tři minuty před koncem zápasu se konečně tepličtí dočkali gólu, na přesně centrovaný míč před domácí branku, se ze skrumáže trefil k tyči prvním gólem v lize Shejbal a upravil konečné skóre na 4:1. Po dvouminutovém nastavení se Teplice s porážkou již smířily, naopak ze zasloužené výhry se radoval Jablonec, který se dotáhl rozdílem jednoho bodu na Mladou Boleslav, která přivítá doma v neděli Liberec.

FK Jablonec – FK Teplice 4:1 (2:0)

Branky: 15. a 71. Břečka, 25. a 86. Doležal – 89. Shejbal. Rozhodčí: Julínek – Podaný, Hock. ŽK: Plechatý, Jovovič – Kodeš, J. Mareš, Řezníček, Žitný, Vondrášek. Diváci: 2189.

Jablonec: Hrubý – Holík, Plechatý, Břečka, Krob – Považanec – Jovovič, Pilík (72. Kubista), Kratochvíl (79. Chramosta), Sýkora – Doležal (86. Hämäläinen). Trenér: Rada.

Teplice: Grigar – Paradin (46. P. Mareš), Čmovš, Shejbal – Vondrášek, Kodeš (46. Žitný), Kučera, Moulis, Hyčka (77. Royo) – Řezníček, J. Mareš. Trenér: Hejkal.