Severočeské derby skončilo remízou!

Ve 13. kole FORTUNA: LIGY se střetli v severočeském derby fotbalisté Liberce s Jabloncem, který přijel k liberecké Nise odčinit domácí porážku z minulého kola od vedoucího celku prvoligové soutěže pražské Slavie, rovněž Liberec, který prohrál v Uherském Hradišti se Slováckem.

Jablonci chyběl kvůli zranění Matoušek, Liberec postrádal Fukala a kapitána Breita, který sledoval utkání z lavičky náhradníků. Obě mužstva začala utkání velice opatrně, přesto během deseti minut několikrát zahrozila, ale jejich snaha o rychlé vedení skončila převážně na velkém vápně.

V dalších minutách prvního poločasu se hra střídala z jedné strany na druhou, ale bez zakončení, neboť rychlé kombinační pokusy o vedení postrádaly finální přihrávku a následně umístněnou střelu.

První šanci si vypracovali hosté v 36. minutě, kdy se snažil skórovat Jovovič  z dvaceti metrů o vedení a moc nescházelo, jenže trefil pravou tyč domácí branky. Domácí odpověděli několikrát rychlou kombinací a přenesením míče do velkého vápna a dvěma rohy, ale jejich šance hosté likvidovali.

Ve 44. minutě se konečně dočkali fanoušci Jablonce gólu, když si na centr Kroba z pravé strany do vápna naběhl na míč Sýkora a hlavou se trefil k tyči do sítě 0:1. Zároveň si bývalý liberecký hráč připsal pátý gól v nové ligové sezoně.

Do druhého poločasu došlo k jedinému střídání do hry, nenastoupil domácí Karafiát, kterého nahradil Oscar. Aktivněji, ale začali oproti prvnímu poločasu domácí fotbalisté, kteří po neustálém tlaku v 51. minutě vyrovnali, kdy se trefil po centru Hybše z levé strany přesnou hlavičkou Mikula 1:1.

Hned po rozehrání udělala domácí obrana velkou chybu, kterou tvrdě potrestal soupeř, po Sýkorově rychlém úniku a následném centru z levé strany na Kratochvíla, který se uvolnil a ve skluzu nedal domácímu brankáři žádnou šanci 1:2.

Po pěti minutách a drtivém tlaku Liberce bylo vyrovnáno, kdy obdržel nabíhající Pešek od Baluta přihrávku, mezi dva obránce a z úhlu poslal míč do sítě 2:2.

V následujících minutách se oba týmy snažily, vybojovat výhru, takže se střídaly v šancích, které bohužel nedokázaly proměnit, přesto mohl v 67. minutě otočit skóre na výhru Potočný, jenž jeho hlavička zblízka skončila těsně nad břevnem, V závěru zápasu na druhé straně, střela z velkého vápna hostujícího Pilíka minula pravou tyč. V nastavení ještě neproměnil domácí Potočný vyloženou šanci, kdy se hlavou netrefil z malého vápna do branky.

Severočeské derby nakonec skončilo remízou, kterou museli obě mužstva brát s jedním bodem.

FC Slovan Liberec – FK Jablonec 2:2 (0:1).

Branky: 51. Mikula, 57. Pešek – 44. Sýkora, 52. Kratochvíl. Rozhodčí: Pechanec – Koval, Vlček. ŽK: Baluta, Hoftych (trenér), Medynský (as. trenéra) – Krob, Hübschman. Diváci: 5 556.

Liberec: Nguyen – Mikula, Kačaraba, Chaluš, Hybš – Karafiát (46. Oscar), Mara – Pešek (72. Malinský), Baluta, Potočný – Kuchta (79. Ju Kang-hjon). Trenér: Hoftych.

Jablonec: Hrubý – Holík, Plechatý, Břečka, Krob – Hübschman – Jovovič (76. Pilík), Kratochvíl, Považanec (74. Kubista), Sýkora – Doležal (90. Chramosta). Trenér: Rada.