Vysočina bude na Strahově bojovat o výhru nad Vyšehradem!

Fotbalisté FC Vysočina se po více než devíti letech představí na jednom z největších českých stadiónů na pražském Strahově. V sobotu 19. října od 10:15 hodin se zde střetnou s již pátým odlišným soupeřem. Po Slavii Praha, Zbrojovce Brno, „béčku“ Sparty a Spartě Krč nastoupí proti nováčkovi FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY – Slavoji Vyšehrad.

Vyšehrad na rozlehlém Strahově našel azyl, v němž vybojoval většinou ze svého dosavadního zisku. Z pěti duelů zde zvítězil ve třech – s Ústí nad Labem, Sokolovem a Varnsdorfem. Naopak tady nestačil na Duklu Praha a Třinec. Desátý bod, který po 11. druholigovém kole znamená 12. příčku tabulky, získal tým kouče Romana Veselého na půdě Líšně.

Oba celky na sebe narazily pouze jednou. V lednu 2016 se tak stalo v rámci zimní Tipsport ligy, jejíž skupina probíhala právě na vyšehradské umělce. Pod výhru v přípravě 0:2 se gólově podepsali debutant v jihlavském dresu Radek Voltr a v závěru druhé půle Matúš Marcin.

Vyšehradský kádr kombinuje talentované hostující hráče z prvoligových klubů, kvalitní zástupce střední generace i velmi zkušené exligové borce, kteří drží defenzivu Slavoje. Své o tom ví asistent trenéra Josef Mucha: „Je to tak. Vyšehrad disponuje velmi zkušenou obrannou řadou. Prezentuje se kombinačním stylem a dobrou ofenzívou, na čemž má velký podíl pohyblivá a kreativní pětičlenná záloha. Dobré výkony zde podávají Laňka, Verner, Drobílek i Pouček. Na hrotu si budeme muset dát pozor na jednoho z trojice Veselý, Mashike Sukisa a pětigólový mladík Čvančara, který však v uplynulých duelech nenastupoval.“

Máte za sebou reprezentační pauzu. Jak jste ji využili, splnila vaše představy? „V minulém týdnu jsme intenzivně potrénovali a věnovali jsme se hlavně silové složce a kondici s míčem. V tomto týdnu se už koncentrujeme na fotbalové věci,“ informoval Mucha.

Venku jste naposledy zvítězili 3. srpna v Třinci. Dočkají se fanoušci FCV v sobotu cenného tříbodového importu? Jaký herní projev by k němu mohl vést? „Nepochybně nás čeká těžký zápas. Vyšehrad je zvyklý na prostředí velkého strahovského stadiónu, je schopný zde sbírat body a má kvalitní mužstvo. Musíme být nebezpeční, více se tlačit do koncovky, být odvážnější, důraznější, silnější. Věřím, že se prosadíme naší kombinační hrou a o plný bodový zisk zabojujeme,“ zdůraznil asistent trenéra Radima Kučery.

Budete mít na Strahově k dispozici kompletní kádr? V jakém stavu se z reprezentačních srazů vrátili Smejkal, Svoboda a Fortelný? „Všichni tři se ve středu zapojili do tréninkového procesu. Možná vůbec poprvé v sezóně trénujeme kompletní a máme opravdu z čeho vybírat. Věříme, že budeme mít při tvorbě sestavy šťastnou ruku,“ řekl závěrem Josef Mucha.

Vzájemná bilance: 0 utkání

FC Vysočina Jihlava

Střelci: 9 – Klobása, 3 – Vaculík, Jawo, 2 – Smejkal, Mikuš, 1 – Tijani, Lacko, Koubek

Žluté karty: 4 – Tijani, 2 – Novotný, Fortelný, Vaculík, Jawo, 1 – Klobása, Javůrek, Tlustý, Vedral, Vejmola, Lacko.

FC Slavoj Vyšehrad

Sestava v posledním utkání: Otáhal – Jablonský, Švejdík, Nitrianský, Šandera – Kozel (79. Mareš) – Verner, Drobílek (79. Vejvar) – Laňka, Veselý, Rataj (60. Mashike Sukisa).

Trenér: Roman Veselý

Střelci: 5 – Čvančara, 4 – Verner, 2 – Laňka, Pouček, 1 – Vejvar, Nitrianský.

Miroslav Fuks, vedoucí marketingu a tiskový mluvčí
 
FC VYSOČINA JIHLAVA, a.s.,

web: www.fcvysocina.cz