Rezervaci lístků na Kosovo bude možné vyřídit přes internet!

Fotbalová asociace České republiky vyšla vstříc fanouškům, kteří chtějí podpořit reprezentaci v listopadovém kvalifikačním zápase o postup na mistrovství Evropy proti Kosovu, ale pro vstupenky by museli cestovat do Plzně, kde prodej bude probíhat. Diváci si budou moci lístky rezervovat na internetu.

Takoví fanoušci následně obdrží vstupenky buď před zápasem poštou, anebo si je v den utkání vyzvednou přímo v plzeňské Doosan Areně.

Nadále platí, že prodej klasických e-ticketů přes internet není z bezpečnostních důvodů možný. Pro fanoušky z celé České republiky, kteří by tak museli cestovat pro vstupenky až do Plzně, zřídila asociace možnost on-line rezervace.

„Rozhodnutí o adresném prodeji lístků na pokladnách Doosan Areny jsme museli kvůli aktuálním bezpečnostním informacím a rizikům udělat okamžitě, protože všechny naše kroky už v tu chvíli směřovaly k plánovanému čtvrtečnímu startu klasického on-line prodeje. Teprve následně jsme se mohli začít zabývat tím, zda a jak jsme schopni fanouškům mimo plzeňský region zajistit při dodržení přijatých bezpečnostních opatření přístup ke vstupenkám na toto utkání, aniž
by do Plzně museli cestovat jednou za účelem nákupu vstupenek a podruhé na samotné utkání. Jsme přesvědčeni, že možnost elektronické rezervace vstupenek je za daných okolností pro fanoušky dobrým řešením,“
vysvětlil předseda FAČR Martin Malík.

Existují tedy dvě možností, jak se ke vstupenkám dostat. Ve středu 23. října v 9:00 začne na pokladnách Doosan Areny u severní tribuny naproti fanshopu fyzický prodej. Na jeden občanský průkaz bude možné zakoupit až čtyři lístky s tím, že bude nutné nadiktovat zbylá jména a čísla občanských průkazů (ty už ale fyzicky u sebe mít nemusí). Vstupenky jsou určené pouze pro české fanoušky – proto následně bude probíhat pečlivá kontrola občanských průkazů také v den zápasu při vstupu na stadion. Vstupenky jsou vázané na daná čísla občanských průkazů.

Druhou variantou nově budou elektronické rezervace. Jak bude tento systém fungovat?

Na webu www.vstupenkyfotbal.cz si od 21. října 8:00 každý fanoušek (také v tomto případě jsou lístky určené pouze pro české občany) bude moci objednat až čtyři vstupenky. Následně obdrží e-mail s pokyny k platbě a výzvě poslat jméno, adresu a číslo občanského průkazu. Pokud na tento e-mail neodpoví do 24 hodin, lístky budou stornovány.

Oproti potvrzené rezervaci a občanskému průkazu uvedenému v objednávce následně takový fanoušek dostane v den zápasu 14. listopadu na pokladně plzeňského stadionu vstupenky. Anebo si lístky nechá zaslat před utkáním poštou, a tím se frontám vyhne.

„Je potřeba upozornit na to, že vyzvedávání lístků na pokladnách stadionu až v den zápasu s sebou nese velkou logistickou náročnost všech zainteresovaných složek. V tomto duchu bychom chtěli apelovat na fanoušky, kteří si on-line rezervaci vytvoří, aby ve vlastním zájmu do Plzně přijeli s maximálním možným časovým předstihem, a vyhnuli se tak případným frontám na pokladnách, a tedy i možnému pozdnímu vstupu na stadion, který bude navíc spojen s mimořádnými bezpečnostními opatřeními včetně předkládání platného dokladu totožnosti s fotografií,“ dodal Malík.

Fotbalová asociace si je vědoma komplikací, které s sebou celý systém prodeje vstupenek přináší. Přesto je z bezpečnostních důvodů tento systém nutný. Pokračuje manažer reprezentace Libor Sionko:

„Fotbalová asociace sáhla k mimořádným bezpečnostním opatřením pouze pod tíhou bezpečnostních informací za účelem ochrany zdraví všech aktérů zápasu včetně samotných českých fanoušků a aby vyloučila možnost, že snaha českého národního týmu o postup na EURO 2020 bude negativně ovlivněna bodovým postihem za chování občanů cizích států, kteří chtějí využít fotbalového utkání k politickým protestům. Za reprezentaci věříme, že čeští fanoušci tuto snahu fotbalové asociace pochopí,“ poznamenal Sionko.

Uvedení falešných či neúplných osobních údajů může být důvodem ke stornování lístku nebo rezervace.

Vstupenky jsou rozdělené do tří cenových kategorií. Nejlevnější vyjdou na 290 korun, II. kategorie na 490 korun a nejlepší sedačky na 690 korun. Vozíčkáři mohou objednávat lístky na e-mailu vstupenky@fotbal.cz. Vstup budou mít volný, cena pro jejich doprovod je 100 korun.

Vstupenky jsou k dispozici pouze pro české občany a všem ostatním budou rezervace zrušeny. Kosovští fanoušci mohou lístky do svého sektoru kupovat pouze přes kosovskou asociaci – vyhrazených je pro ně 627 míst do hostujícího sektoru a 300 vstupenek I. kategorie, jak nařizují regule UEFA.

Zápas proti Kosovu se bude hrát ve čtvrtek 14. listopadu od 20:45. Případná výhra by české reprezentaci zajistila postup na mistrovství Evropy 2020.

Petr Šedivý, Tiskový mluvčí české fotbalové reprezentace,

Fotbalová asociace České republiky