Na Kosovo pouze přes adresný ticketing!

Fotbalová asociace České republiky si na základě řady informací a jejich souvislostí uvědomuje vysokou rizikovost blížícího se zápasu kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2020 proti Kosovou, a mění tak strategii prodeje lístků na tento zápas. Ke vstupenkám se dostanou na základě předložení platného dokladu totožnosti pouze čeští fanoušci, a to přímo na pokladnách Doosan Areny v Plzni.

Prodej začne 23. října 2019 a na občanský průkaz si bude moci jeden fanoušek koupit maximálně čtyři lístky.

„Na základě poznatků nejen v rámci České republiky byl vyhodnocen listopadový zápas s Kosovem jako vysoce rizikový a zajištění bezpečnosti je nyní v tomto smyslu samozřejmě naší prioritou. Je zde navíc souvislost i s událostmi, ke kterým došlo v Bulharsku během utkání domácího týmu proti Anglii. Ze strany UEFA jasně zaznělo, že projevy jakéhokoliv rasového nebo politického podtextu k fotbalu nepatří a nebudou tolerovány. UEFA je připravena sáhnout k exemplárním trestům,“ vysvětlil předseda asociace Martin Malík důvod zrušení on-line prodeje vstupenek na utkání s Kosovem.

V Bulharsku bylo v souvislosti s rasistickým chováním během pondělního zápasu s Anglií zatčeno šest fanoušků, kteří se dopustili rasistických gest včetně nacistických pozdravů. UEFA v čele s předsedou Alexanderem Čeferinem zatím konkrétní postoj k událostem v Sofii nezaujala, protože čeká na hlášení rozhodčího a delegáta zápasu.

Listopadový zápas české reprezentace proti Kosovu (14. listopadu od 20:45) skýtá vysoké bezpečnostní riziko z pohledu možných politických projevů části fotbalových fanoušků.

„Chtěl bych požádat všechny české fanoušky, aby se zdrželi ve spojitosti s Kosovem jakýchkoliv, zejména politických, narážek, projevů a gest, ať už ve formě slovní nebo v písemné či grafické formě na transparentech nebo nápisech na oblečení. Jsem přesvědčen, že to poslední, co by kdokoliv chtěl, je bodový postih vůči českému národnímu týmu, který by v konečném důsledku mohl znamenat třeba i nepostup na EURO 2020,“ dodal Malík.

Vstupenky na utkání kvalifikace o postup na EURO 2020 proti Kosovu budou moci čeští fanoušci zakoupit na základě předložení platného dokladu totožnosti od 23. října na pokladnách plzeňského stadionu u severní tribuny vedle fanshopu. Otevřené budou každý všední den od 9 do 17 hodin a v době domácích zápasů FC Viktoria Plzeň. Uhradit částku za vstupenky lze i platebními kartami kromě American Express.

Vstupenky jsou určené pouze pro české fanoušky. V den zápasu to bude pořadatelská služba kontrolovat i při vstupu na stadion, a tak bude nutné mít u sebe doklad totožnosti.

„Uvědomujeme si, že změnou prodeje vstupenek na poslední chvíli můžeme způsobit některým fanouškům komplikace, a velmi se za to omlouváme. Na druhou stranu je pro nás bezpečnost všech aktérů utkání i diváků na prvním místě a chceme, aby zápas proběhl bez jakýchkoliv excesů. Bez tohoto kroku by riziko bylo podle posledních informací zbytečně vysoké,“ uvedl manažer fotbalové reprezentace Libor Sionko.

Kosovští fanoušci mohou lístky do svého sektoru kupovat pouze přes kosovskou asociaci – vyhrazených je pro ně 627 míst do hostujícího sektoru a 300 vstupenek I. kategorie, jak nařizují regule UEFA.

Reprezentace hrála v Plzni naposledy na podzim 2017. Tehdy tam v kvalifikaci o postup na mistrovství světa porazila San Marino 5:0.

Michal Jurman, Ředitel Oddělení komunikace/Head of communications

Fotbalová asociace České republiky