ROZHODNUTÍ PŘEDSEDY DK ELH – LUKÁŠ ŽEJDL (BK MLADÁ BOLESLAV), RICHARD JARŮŠEK (HC VERVA LITVÍNOV)

Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Lukáše Žejdla na protihráče Ondřeje Romana, za který mu byl v zápase BK Mladá Boleslav – HC Vítkovice Ridera (13. 10. 2019) uložen větší trest a osobní trest do konce utkání za Zásah do hlavy nebo krku.

Po prostudování videozáznamu dospěl k závěru, že hráč před střetem nezvýšil rychlost, neodrazil se ani neoddělil ruce od těla, zákrok však vedl zcela mimo zorný úhel protihráče, který byl v okamžiku střelby ve zvlášť zranitelné pozici a měl minimální možnost se střetu bránit. Je přitom na zodpovědnosti hráče, že zákrok povede tak, aby při něm nedošlo k zasažení protihráčovy hlavy či krku a tím k ohrožení jeho zdraví. Předseda disciplinární komise proto hráče Lukáše Žejdla (BK Mladá Boleslav) potrestal nepodmíněným zastavením činnosti na jedno soutěžní utkání, přičemž přihlédl mimo jiné k tomu, že nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán.

Záznam zákroku najdete na https://www.hokej.cz/tv/hokejka/video/20191412?autostart=true.

Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval rovněž zákrokem hráče Richarda Jarůška na protihráče Ralfse Freibergse, za který mu byl v zápase HC Verva Litvínov – PSG Berani Zlín (13. 10. 2019) uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za Podkopnutí. Na základě videozáznamu shledal, že zákrok nebyl veden v žádném případě takovou intenzitou, aby mohl závažnějším způsobem ohrozit zdraví protihráče a řízení s hráčem Richardem Jarůškem (HC Verva Litvínov) zastavil.

Záznam zákroku najdete na https://www.hokej.cz/tv/hokejka/video/20191411?autostart=true

Praha, dne 14. 10. 2019

PhDr. Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí