Karlovy Vary překvapily v Hradci!

V pěti nedělních zápasech 10. kola Tipsport  extraligy, překvapilo vítězství 3:1 Karlových Var v Hradci Králové. Velkou měrou se o to přičinil brankář Novotný, který kryl pětatřicet střel domácích hokejistů. Kapituloval pouze jednou po střele Cingla.

Středem pozornosti byl brněnský duel  Komety s Libercem. Bílí Tygři sice získali  ve druhé třetině dvougólový náskok. Avšak třetí třetina už byla zcela v režii brněnských hráčů, o čemž svědčí, čtyři vstřelené branky  Kometa po vítězství 7:4 postoupila v tabulce na druhé místo a má  21 bodů jako vedoucí Třinec, který má, ale o zápas víc.

Také v dalších třech utkáních vyhráli domácí: a shodou okolností, Litvínov, Mladá Boleslav a Plzeň svým protivníkům nastříleli pět gólů. Nejhladší průběh  byl na litvínovském ledě. V souboji dvou posledních týmů hráči Vervy  propásli jen první třetinu, pak už stříleli góly do sítě Čiliaka. Velký den měl litvínovský gólman Jánus, který zlikvidoval šestačtyřicet střel.

Mimořádná pochvala patří plzeňskému kanonýru Gulašovi.V neděli se vyznamenal hattrickem a může se pochlubit, že jako jediný hráč soutěže ve všech předchozích deseti zápasech se zapsal do listiny střelců. Je to nový rekord samostatné české extraligy od  sezóny 1993/94.

Zbývá dodat, že 24 září se předehrálo utkání  Třinec- Olomouc 7:3. 10. kolo bude dohráno 13. listopadu střetnutím Sparty s Kladnem.

Výsledky 10. kola Tipsport extraligy:

BK Mladá Boleslav – HC Vítkovice Ridera 5:3 (1:2, 1:0, 3:1)

Branky – nahrávky: 20. Skalický (Ševc, Zbořil), 35. Vondrka (Zbořil, Klepiš), 41. Vondrka (Fillman, Skalický), 53. Klepiš (Najman, Kurka), 60. Najman (Klepiš) – 3. Kurovský (Werbik), 14. Schleiss (Krenželok, Gregorc), 51. Schleiss (Bukarts, Šidlík). Rozhodčí: Pešina, Šindel – Kajínek, Špringl. Vyloučení: 1:4, Žejdl (Ml. Bol.) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 2 956. Nejlepší hráči: Michal Vondrka – Jan Schleiss.

Mountfield Hradec Králové – HC Energie Karlovy Vary 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Branky – nahrávky: 50. Cingel (R. Pavlík) – 2. Beránek (Raška), 42. T. Rachůnek (Šenkeřík, Flek), 59. T. Rachůnek. Rozhodčí: Hradil, Kika – Ganger, Klouček. Vyloučení: 3:3.Využití:  0:1. Diváci: 3 715. Nejlepší hráči: Lukáš Cingel – Tomáš Rachůnek.

HC Škoda Plzeň – HC Dynamo Pardubice 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)

Branky – nahrávky: 5. Heřman (Moravčík), 13. Gulaš (Rob, Mertl), 39. Gulaš (Moravčík), 53. Eberle, 57. Gulaš (Moravčík, Frodl) – 15. Hovorka (Látal, Blümel), 15. Mandát (Hovorka, R. Kousal), 39. Tybor (Piché, Kolář). Rozhodčí : Jeřábek, Veselý – Brejcha, Jelínek. Vyloučení:  7:4. Využití: 3:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 5 488. Nejlepší hráči: Milan Gulaš – Marek Hovorka.

HC Kometa Brno – Bílí Tygři Liberec 7:4 (1:1, 2:2, 4:1)

Branky – nahrávky:  15. O. Němec (Hruška, Plekanec), 34. Holík (Zaťovič, Kucsera), 34. Plášek ml., 46. Zaťovič (Kucsera), 48. Holík (Pyrochta, Zaťovič), 53. Lev (Malec), 60. Gulaši – 6. Šmíd, 28. Lenc (Filippi, L. Hudáček), 29. L. Krenželok (A. Musil), 47. Filippi (Lenc). Rozhodčí: Lacina, Šír – Jindra, Zika. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 7 229. Nejlepší hráči: Petr Holík –Radan Lenc.

HC Verva Litvínov – PSG Berani Zlín 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)

Branky – nahrávky: 23. Gerhát (J. Mikúš), 27. Jarůšek (Ščotka, Říha), 36. Říha (Gerhát), 44. M. Hanzl (Štich), 60. Ščotka – 12. P. Sedláček (Freibergs, Šlahař). Rozhodčí: Hejduk, Koova (Fin.) – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 8:3, Jarůšek (Lit.) 5 minut a do konce utkání. Oslabení: 1:0. Diváci: 4 928. Nejlepší hráči: František Gerhát – David Nosek.