Včas na děkovačku a nejlépe metrem. Tipy, jak si užít zápas proti Anglii!

Praha se v pátek 11. října stane dějištěm hned tří masových akcí. Česká fotbalová reprezentace má proto pro diváky večerního kvalifikačního zápasu o postup na mistrovství Evropy 2020 Česko – Anglie několik tipů, jak se vyhnout komplikacím například při cestě na stadion nebo u vstupu na tribuny.

1) Přijďte včas. Zápas začne ve 20:45. Prosíme proto fanoušky, aby na Sinobo Stadium (Eden, domácí stadion Slavie) dorazili s dostatečným časovým předstihem. A to nejenom ke stadionu, kde bude ve Fanparku (otevřený 17:00 – 19:45) probíhat několik doprovodných akcí, ale i na místa na tribunách. Všichni diváci totiž musí projít důkladnou bezpečnostní prohlídkou. Pokud se na poslední chvíli shromáždí u vstupů větší množství návštěvníků, nebude v silách pořadatelské služby všechny fanoušky odbavit včas.

2) Děkujeme! Čechovi, Plašilovi, Lafatovi a Kolářovi. Už před zápasem proběhne jeden z vrcholů večera. Čtyři hráči, kteří v minulých měsících ukončili aktivní kariéru a zároveň hráli významnou roli v české reprezentaci, dorazí na zápas, aby si ještě jednou vyslechli potlesk skvělých českých fanoušků. Slavnostní ceremoniál začne už ve 20:20. I proto apelujeme na fanoušky, aby byli na svých místech včas. Více informací ZDE.

3) Na číslu vstupu nezáleží. Fanoušci se mohou frontám alespoň částečně vyhnout tím, že použijí méně frekventované vstupy. Na stadion se totiž dostanou vstupy 1, 2 a 4 bez ohledu na to, jaké číslo mají napsané na vstupence. Pořadatelská služba bude mít rovněž více mobilních čteček než na běžné zápasy – tak, aby byl průchod fanoušků na tribuny co nejplynulejší.

4) Využijte městskou hromadnou dopravu. Sinobo Stadium stojí v husté městské zástavbě a při exponovaných zápasech v okolí stadionu kulminuje už tak vysoká hustota dopravy. Problémem bývá i nedostatek parkovacích míst. Prosíme proto diváky, aby před zápasem využili městskou hromadnou dopravu a auta odstavili na vzdálenějších parkovištích. Zvýší to komfort všech při cestě na stadion i po skončení zápasu. Dopravní podnik doporučuje přijet metrem do stanic Želivského nebo Strašnická a dojít do Edenu pěšky. Provoz tramvají a autobusů bude krátkodobě posílen po utkání. Doprava po Praze navíc bude komplikovaná kvůli smutečnímu rozloučení s Karlem Gottem na Žofíně a laserové projekci Signal Festival 2019. Na všechny tři akce se chystají desetitisíce lidí.

5) Nebezpečné předměty nechte doma. U vstupu na stadion budou probíhat zevrubné bezpečnostní prohlídky. Prosíme návštěvníky, aby respektovali návštěvní řád Sinobo Stadium. Je zakázáno vnášet na stadion předměty, kterými by mohla být jakkoliv ohrožena bezpečnost. Zejména se jedná o zbraně, větší batohy nebo tašky, pyrotechniku, láhve nebo plechovky, laserová ukazovátka, fotoaparáty a podobně.

6) Prodej vstupenek. Fotbalová asociace České republiky chce zamezit případným výtržnostem a v den zápasu nebude prodávat vstupenky fanouškům hostujícího týmu. Čeští příznivci se na stadionu dostanou k lístkům jen na základě předložení platného dokladu totožnosti. Zbylé vstupenky se budou prodávat na pokladně číslo 2, a to od 15:00. Více informací ZDE.

7) Nevidomý fanoušek. Čeští fotbalisté budou mít proti Anglii netradiční podporu. V Edenu jim budou fandit také nevidomí a slabozrací fanoušci. Reprezentace se tak připojí k projektu Světlušky a Českého rozhlasu Radiožurnál „Nevidomý fanoušek“. Tito příznivci budou v sektoru 106. Prosíme okolní fanoušky o ohleduplnost. Více informací ZDE.

8) Respektujte pokyny pořadatelů. Prosíme diváky, aby respektovali pokyny pořadatelů, a to ve Fanparku i přímo na stadionu, abychom si všichni společně mohli užít výjimečný fotbalový zápas.

Petr Šedivý, Tiskový mluvčí české fotbalové reprezentace

Fotbalová asociace České republiky